Region Dachstein West nabízí nezapomenutelné zážitky nejen při lyžování

Tím, co tvoří region Dachstein West jedinečným, je jeho nádherné panorama. Tím není myšleno pouze to z panoramatické mapy, ale nádherné výhledy, které se očím lyžaře otevírají během jeho sportovních zážitků. Překvapující rozmanitost lyžařské oblasti kolem vrcholu Dachstein si lze nejvíce užít při sjíždění okruhu Panoronda. Pro tento jedinečný zážitek se běžně vžil pojem panoramatické lyžování nebo mezinárodně Panorama-Skiing. Magická blízkost vysokých hor, spojené s pocitem jistoty během sjíždění okruhu, to jsou další speciality trasy Panoronda. Milovníci lyžování tak prožívají vysokohorský zážitek bez dalších nebezpečí a rizik, které hrozí při zdolávání nejvyšších vrcholů. Panoronda je trasa dlouhá 44 km, která vede přes skvěle připravené a dobře značené sjezdovky středisek AnnabergRussbach – Gosau. Zážitek z lyžování je možné dále zpestřit návštěvou řady horských chat s terasami a poznat tak všemi smysli nádhery rakouských Alp a jejich gastronomie.

Dachstein není jen pověstmi opředeným vrcholem, ale i místem, kde se psala historie lyžování.

Z oblasti Dachstein West se tento majestátný vrchol ukazuje ze své lepší strany, místy jsou viditelné části ledovce Gosau. Vrchol doplňují v zimním období většinou zamrzlá ledovcová jezera Gosauseen. Při příznivém počasí zde můžou milovníci lyžování zažít nádherné výhledy již během cesty lanovkou, které nelze spatřit v žádném ze středisek lyžování v rakouských Alpách.

Pokud nechcete během zimní dovolené trávit čas pouze na lyžích a máte rádi dobrodružství, má Dachstein West pro své hosty připravenou zajímavost. Oblast skrývá více než 30 geo caches (čti: kešek).

Před návštěvníky a milovníky kešek stojí velká výzva. V regionu Dachstein West je schováno více než 30 kešek, které se nacházejí na i mimo sjezdovky. Podaří se vám najít všechny kešky? Jak dlouho vám to bude trvat? Každý, kdo má rád tuto novodobou zábavu, je srdečně zván do regionu Dachstein West, aby zkusil najít aktuálně schované kešky, a kdo chce celou zábavu ještě vylepšit, může založit nové. Dachstein West věří, že během sezóny 2018/2019 určitě nějaké nové přibudou.

Zdroj: https://www.dachstein.at/winter/skiing/ski-sportspecials/panoronda/