Recenze hotelu Eggerhof

Hotel Eggerhof ve středisku Mallnitz se nachází přímo v centru města a přesto stranou od veškerého ruchu. Skládá se ze tří budov. Hlavní budova je doslova nalepená na sousedním hotelu. V této části se nachází útulná restaurace s výbornou domácí kuchyní. Vedle této budovy vede úzká ulička připomínající vjezd do dvora, kterou se dostanete ke zbylým dvěma budovám areálu.

Parkování u objektu je dostatečné, pokud nenajdete místo přímo před objektem, tak další možnosti jsou k dispozici hned v ulici vedoucí od hotelu, kde o místo nebude nouze.

Při vstupu do hotelu nás přivítal velmi milý a vstřícný personál, který nám poskytl informace o aktuálních možnostech sportovního a relaxačního vyžití jak přímo v objektu tak ve středisku Mallnitz. Dozvěděli jsme se aktuální sněhové zpravodajství i počasí. Rodiny s dětmi zajisté velmi uvítají dětskou hernu, kde mohou děti bez obav "nechat vyblbnout". Pro rodiče, kteří musí konat potřebný dozor, je v této místnosti výborně umístěn gauč s polštáři. Máte své ratolesti tedy pod nezbytným dohledem a přesto dokážete na chvíli zrelaxovat unavené tělo.

 

 

Ubytování

Hotel nabízí velmi příjemné a prostorné ubytování. Nám byl přidělen rodinný pokoj, který v přízemí nabízí palandu, psací stůl a skříň a po schodech nahoru do podkroví jsme došli do ložnice pro rodiče, kde byla prostorná postel se sedacím koutkem a TV. Ještě jednou zdůrazňuji, že tento pokoj je opravdu velmi prostorný a nabízí všem milovníkům lyžování dostatek soukromí, ale i prostoru pro společné strávení času.

 

 

 

Středisko

V polovině března již sněhu přímo v centru střediska Mallnitz bylo pomálu, avšak u spodní stanice lanovky na vrchol Ankogel bylo vše, tak jak má na tuto roční dobu být. V provozu byly všechny lanovky, ale i běžecká trať dlouhá přes 5 km. I když nejste ve formě jako naše biatlonová reprezentace, určitě si užijete příjemný výjezd na běžkách s výhledy na fantastické štíty okolních kopců. Zimní krajina Vám nabídne pohledy na ledopády, které se díky čistotě zdejší přírody probarvují do modra, a tím se vyjímají v okolní šedobílé nádheře.

 

Relaxace

Po dni stráveném lyžováním zajisté zajdete do relaxační zóny přímo v hotelu, která nabízí dva druhy sauny, různé druhy sprch pro ochlazení včetně možnosti vyjít ven, lázeň pro unavené nohy a samozřejmě relaxační místnost, kde nás příjemně překvapila krbová kamna, která velmi vkusně doladila atmosféru odpočinku. Pokud máte s sebou děti, určitě víte, že je těžké je udržet po sauně v klidu.

V ceně pobytu na hotelu Eggerhof máte vstup do Tauernbad Mallnitz v průběhu celého pobytu zdarma. V Tauernbad Mallnitz na Vás čeká bazén včetně mělčí části se skluzavkou, vířivka a malý dětský bazének. Kromě toho si mohou vaše děti zapůjčit hračky, které určitě na zimní dovolenou nevozíte, takže vyhověno bude všem. Děti si zařádí na skluzavce nebo si budou přelívat vodu v dětském brouzdališti a rodiče mohou vše z vířivky monitorovat.

 

 

Stravování

Až přijde čas večeře, už se můžete začít těšit na výbornou domácí kuchyni hotelu Eggerhof. Výběr ze tří menu, večeře o čtyřech chodech včetně salátového bufetu nepatří v Rakousku k žádné specialitě. Kvalita kuchyně však stojí za zmínku. Pokud oceníte domácí stravování a velmi přátelský přístup majitelů hotelu, pak jste v hotelu Eggerhof na správném místě. Na první pohled se nejedná o žádnou závodní vývařovnu, ale o rodinnou restauraci s kvalitními místními surovinami, která svůj jídelní lístek staví na vynikajícím umu šéfkuchaře. I proto je zřejmě velmi vyhledávána i návštěvníky "z venku". V průběhu našeho pobytu se nám nestalo, že by při večeři zůstal nějaký stůl neobsazen, vždy přišlo i pár hostů "z ulice", kteří věděli, že tady se dobře najedí.

Jedinou drobnou nevýhodou je rozdělení hotelu na tři objekty, kdy musíte na snídaně a večeře docházet přes dvůr, takže je třeba se přiobléct. Ovšem první večer nalívá pan majitel na uvítanou domácí šnaps, takže možná stejně jako my uvítáte malou procházku na čerstvém vzduchu.

Pokud budete mít ještě po večeři trochu energie, určitě se vydejte na malou procházku centrem města. Není nijak rozlezlé, avšak svým osvětlením a výzdobou zpříjemní krásný zážitek z dovolené ve středisku Mallnitz.

 

Michaela Kitzbergerová