Pohodové lyžování na konci sezóny - Dachstein West

Region Dachstein West nabízí v březnu stále velmi dobré podmínky pro lyžování a další zimní sporty. Sezóna lyžování 2018/2019 ještě nekončí, díky hustému sněžení ze začátku roku leží ve střediscích Dachstein West stále téměř metr sněhu, který je na svazích dobře upravený a nejsou žádná vydřená místa.

Sněhové podmínky ve střediscích oblasti Dachstein West – tedy Abtenau, Russbach, Gosau a Annaberg – jsou stále velmi dobré. Sníh na sjezdovkách je dobře upravený, ranní manšestr láká k příjemným obloukům na carvingových lyžích nebo snowboardu. Díky ochlazení, které přišlo o uplynulém víkendu, se sněhový podklad ještě více stabilizuje a vydrží pevný delší dobu. V minulém týdnu, kdy teploty i přes noc neklesly pod bod mrazu, byl sníh na sjezdovkách již kolem poledne velmi změklý. Nyní však vítané ochlazení prodlouží jeho pevnost a bude možné si užít skvělé lyžování až do pozdějších hodin.

Středisko Abtenau má za sebou velmi proměnlivý týden, co se počasí týče. Střídání slunečného počasí a deště se konalo téměř každý den. Naštěstí počasí přesto přálo milovníkům zimních sportů, protože deštivo bylo hlavně v ranních a pozdějších odpoledních hodinách, kdy byl sníh stejně již velmi měkký.

Pokud jste méně zkušený lyžař nebo máte s sebou malé děti, určitě doporučujeme vyzkoušet svahy Sonnleitn na protější straně střediska od vrcholu Karkogel. Zde jsou připraveny tři vleky s pomou, dva souběžné a jeden navazující, které zpřístupňují krásné a slunečné svahy. Současně je zde k dispozici pás a lyžařská školička.

Sáňkařská dráha z vrcholu Karkogel v Abtenau je skvělým doplňkem zimních radovánek. Po pár hodinách lyžování se můžete skvěle pobavit při jízdě na rekreačních či závodních saních na upravené dráze. S ohledem na roční dobu a aktuální počasí je vhodnější vyrazit na dráhu v dopoledních hodinách, kdy je ještě zpevněná z večerního rolbování. Na dráze zatím nejsou žádná vydřená místa, avšak pár hupů během jízdy trochu natřese závodníky. Protože se během jízdy nevyhnete občasnému přibrzdění, počítejte ideálně s nepromokavým oblečením a vysokou obuví. S ochlazením během nadcházejících dnů bude i dráha pevnější a vydrží v dobrém stavu déle. Pokud nestihnete dráhu využít během dne, je možné si užít zábavu s přáteli během třech večerů v týdnu, kdy je dráha osvětlená.

Běžecké tratě v celém okolí střediska Abtenau jsou ve výborném stavu s dobrou sněhovou pokrývkou. Součástí tratí je jak část pro klasické lyžování, tak pro volnou techniku, tzv. skating. Okolí Abtenau nabízí několik úrovní tratí, jak pro začátečníky, tak náročnější terén pro pokročilé a zkušené lyžaře. Některé okruhy jsou osvětlené, takže je možné si sportovní aktivity rozložit do celého dne.

Středisko Abtenau nabízí pro milovníky stále více oblíbeného skialpinismu speciální trať vedoucí až k horní stanici, která je pravidelně upravovaná.