Pět tyrolských ledovců – tipy na 10 jedinečných zážitků

Sněhová pokrývka je nádherně bílá a na pěti ledovcích v Tyrolsku to hýří barvami. Koná se zde řada akcí v rámci skiopeningů, koncerty, závody, setkání milovníků nejrůznějších zimních sportů, festivaly a testování. Existuje ještě pár důvodů, proč se vydat do vyšších poloh a sledovat krajinu kolem.

 

Café 3440ledovec Pitztal
Abyste si vychutnali jedinečný zážitek z vysokohorské kávy, je třeba se vydat do 3000 metrů na ledovec Pitztal, kde je vyšší tlak a více kávových zrnek. Při pití výborné kávy si úplně jinak vychutnáte atmosféru Alp. Na vyhlídkové terase si k tomu užijete pohled na přírodní dortík v podobě zasněžených vrcholů, kdy špičky vypadají jako kopečky šlehačky.

 

 

 

Vydej se po své traseledovec Kaunertal
Milovníci prašanu si rádi vyjíždějí svou vlastní trasu. Na ledovci Kaunertal čeká na návštěvníky mnoho prostoru pro vlastní cestu. Už na Weißseejoch jsou připraveny informační tabule s různými variantami sjezdů. Naleznete zde vše, co potřebujete pro freeride.

 

 

 

Ledová jeskyněledovec Stubai
V rozšířeném průchodu láká  návštěvníky fascinující světelná instalace. Při procházce 200 m dlouhou jeskyní se dozvíte řadu informací o fenoménu ledovce.

 

 

 

Letní lyžováníledovec Hintertux
Pro milovníky lyžování je zimní sezóna příliš krátká. Ledovec Hintertux má sezónu prodlouženou na 365 dnů v roce. Lyžování je zde možné tedy i v létě. Lyžování a k tomu letní sluníčko, to je ta správná kombinace energie.

 

 

 

Restaurace „Ice Q“ledovec Sölden
Alpská  kuchyně chutná v nadmořské výšce 3048 m n. m. s výhledem na ledovcové vrcholy ještě lépe. Inovativní restaurace na vrcholu Gaislachkogel je architektonické mistrovské dílo propojené s kulinářskými zážitky a perfektním servisem.

 

 

 

Vysokohorská běžecká trasaledovec Pitztal
Když už v údolí turisté procházejí přes rozkvetlé louky, na ledovci Pitztal a jeho běžecké trase je ještě dobře. Ve výšce 2740 m si můžete zaběhaat na 3 a 7 km dlouhých tratích, které jsou připravené jak na klasiku, tak na skating.

 

 

 

Přírodní ledový palácledovec Hintertux
Dobrodružná výprava do celoročně otevřené ledovcové jeskyně na ledovci Hintertux: z vyhlídkové terasy u Gefrorener Wand v nadmořské výšce 3250 m s nejhezčími výhledy na Zillertalské vrcholy vede trasa k ledovému paláci. S helmou a úvazkem za doprovodu průvodce mohou návštěvníci objevit křišťálovou komoru, ledovou kapli a zmrzlé ledovcové jezero.

 

 

 

Vrchol Tyrolska a restaurace Schaufelspitzledovec Stubai
Vyhlídková terasa „Top of Tirol“ v nadmořské výšce 3210 m umožňuje výhled 360o dokola na Stubaiské Alpy, Ortler a Dolomity. Restaurace Schaufelspitz doplní celkový zážitek z ledovce Stubai.

 

 

 

Vyhlídková terasa Drei-Länder-Blick (výhled do tří zemí)ledovec Kaunertal
Vyhlídkové terase na ledovci Kaunertal leží u nohou tři země: Rakousko, Itálie a Švýcarsko. Osmisedačková gondola Karlesjoch Vás přiveze na toto setkání tří zemí, kde si mohou návštěvníci vyzkoušet být jednou nohou v Rakousku a druhou u italského souseda.

 

 

 

Party s DJ a Adrenalincupledovec Sölden
Jak dlouho trvá, než na ledovci roztají ledy? Při horkých večírcích festivalu Electric Mountain za účasti světových DJů na Gaislachkogel to nebude trvat dlouho. Stejné rozpalující jsou i sportovně zábavní akce a soutěže. Adrenalincup zahrnuje 10 disciplín, od klasických sportovních odvětví jako slalom a obří slalom až po freeride, speed, mix race a další.

 

 

 

Zdroj: www.tirolergletscher.com