Novinky ve švýcarských Alpách pro sezónu 2018/2019

Sezóna 2018/2019 již je v plném proudu. Někdo už si novinky, které připravila střediska ve švýcarských Alpách pro své hosty, vyzkoušel osobně. Někdo se teprve na zimní dovolenou chystá. Představujeme našim čtenářům pár novinek, které jsou pro letošní sezónu aktuální.

Zermatt

Již od září funguje nová lanovka na vrchol Klein Matterhorn ve středisku Zermatt. Stavba lanovky trvala 2 roky a investice se vyšplhala na 52 milionů švýcarských franků. Od zimy 2020/2021 přibude ještě další vlek z bodu Testa Grigia na hranici švýcarských a italských Alp.

Gstaad

Středisko Gstaad zahájilo stavbu nové lanovky Saanerslochbahn již v roce 2017. Kabinky jsou prostorné a pohodlné a současně bezbariérové. Novinkou u této lanovky je prosklená střecha.

Les Diablerets

Středisko Les Diablerets intenzivně pracuje na stavbě nové kabinkové  lanovky, která zahájí provoz příští sezónu. Nová desetimístná gondola přepraví milovníky lyžováníLes Diablerets do Les Mazots. Tuto trasu zdolá za 6,5 minuty. V La Jorasse vznikne nová osvětlená sjezdovky, která začne u střední stanice nové lanovky a povede až do Les Diablerets. Pro děti vznikne v Les Mazots nový cvičný svah, který bude obsluhovat posuvný pás 100m dlouhý.

Saas Fee

Ve středisku Saas Fee nahradí stávající čtyřsedačku nová  kabinka, která vyveze návštěvníky až do výšky 2337 m.n.m. na vrchol Hannig za 4 min. 10místná gondola je bezbariérová, má panoramatická okna a funguje celoročně.

Další novinkou střediska Saas Fee je nová výstupní stanice na ledovci u vleku Mittelallalin 1. Kapacitu tohoto vleku posílí současně nový vlek Mittelallalin 4, který povede souběžně.

Andermatt/Sedrun

Spojení středisek Andermatt a Sedrun je od letošní sezóny ještě lepší díky nové kabinové lanovce Oberalppass-Schneehüenerstock. Další novinkou je stavba nádrže Oberalpsee, která slouží jako zdroj vody pro technické zasněžování. K tomu si střediska Andermatt/Sedrun připravila ještě rozšíření dětského parku, nové zasněžovací systémy a terénní úpravy na nových sjezdovkách.