Novinky v italských Alpách pro sezónu 2018/2019

Rakouské Alpy jsme vám již představili v předchozích článcích. I italské Alpy si pro sezónu 2018/2019 připravily řadu novinek, aby zlepšily kvalitu a rozsah služeb.

Alta Pusteria

Dvousedačková lanovka sloužila ve středisku Alta Pusteria více než 40 let a letos nastal čas na její výměnu. Od sezóny 2018/2019 ji nahradila odpojitelná 6sedačková lanovka s bublinami a vyhřívanými sedadly. Zpřístupní tak nádherné široké sjezdovky. Kromě lanovky putovaly investice do zasněžovacího systému, který bude nejvýkonnější v celé severní Itálii. Zasněžení celého střediska bude trvat pouhých 40 hodin. Pro zimu 2018/2019 přibyly ještě dvě nové sjezdovky – jedna červená, jako varianta k černé sjezdovce „Kristlerhang“ a jedna modrá krásně široká trať. Kromě toho došlo k rozšíření zábavných atrakcí pro rodiny. Středisko Alta Pusteria má v plánu do budoucna spojení se skiareálem Zin Fux, který leží v rakouských Alpách, a se skiareálem Val Comelico v italských Alpách. Aktuálně nabízí Alta Pusteria 110 km sjezdovek.

Haideralm a Schöneben

Na spojení dvou lyžařskách areálů – Haideralm a Schöneben – se mluví již dlouho. První krůčky vznikly v roce 2010. Před zimou 2018/2019 došlo k většímu pokroku spuštěním dvou gondol. První z nich - GD10 St. Valentin-Schöneben  - vede do střední stanice střediska Belpiano/Schöneben, vyhýbá se obydleným oblastem a je páteřním přepravním zařízením mezi Haideralm a Schöneben. Trasa měří 4,3km a jedná se o jednu z nejdelších lanovek. Další kabinovou lanovkou vedoucí až k horní stanici v Schöneben je GD10 Höllental. Kromě toho zde vznikla nová sjezdovka vedoucí z Haideralm.

Passo Rolle

Zimní sezóna 2018-19 uvidí první provoz 10místné vyhřívané gondoly Colbricon Express ve středisku Passo Rolle.

Val di Fiemme

Středisko Val di Fiemme si pro sezónu 2018/19 připravilo také novinky. První z nich jsou nové horské chaty s restaurací a sluneční terasou s výhledem na vrcholky Dolomit.

V oblasti Alpe Cermis si budou moci milovníci lyžování vyzkoušet novou červenou sjezdovku Busabella s novou horskou chatou.

Nová 400 metr dlouhá bobová dráha ve středisku Pampeago připraví spoustu zábavy nejen pro děti.

Madonna di Campiglio

Středisko Madonna di Campiglio rozšířilo pro letošní sezónu černou sjezdovku Amazzonia a prodloužilo sjezdovku Spinale Diretta.  K tomu ještě spustili novou sedačkovou lanovku Fossadei-Malga Cioca v části Pinzolo. Jedná se o šestisedačkovou lanovku, která za hodinu přepraví 700 – 1800 pasažérů a doba jízdy trvá pouhé 3 minuty.

Monte Bondone

Pro sezónu 2018-2019 rozšířilo středisko Monte Bondone sjezdovku Lavaman-Variante a dále prodloužilo sjezdovku Gran Pista, čímž se výrazně zlepší zážitek z lyžování.

Panarotta

Nedaleko od střediska Monte Bondone se nachází malé rodinné středisko Panarotta, které letos spustilo novou třísedačkovou lanovku a k tomu došlo k rozšíření zasněžovacího systému.

Zdroj: různé