Novinkou pro Ötztal v zimní sezóně 2018/2019 je Superskipass

Po úspěšné premiéře kombinovaného skipasu Sölden – Obergurgl-Hochgurgl došlo k finální dohodě pro zimní sezónu 2018/2019. Díky Ötztal Superskipass si mohou milovníci lyžování v oblasti Ötztal užít ještě více zábavy.

Středisko Sölden nabízí skvělé spojení na sjezdovky díky lanovkám Giggijoch- a Gaislachkoglbahn. Další známé spojení tvoří Zubringerbahnen. Milovníci freeridu se již nyní mohou těšit na finální dostavbu lanovky Kirchenkarbahn ve středisku Obergurgl-Hochgurgl. Kromě upravených sjezdovek je možno dostat se na nádherný prašan. Od podzimu až do pozdního jara jsou tyto nejmodernější lanovky a sjezdovky v provozu díky jistotě sněhu na ledovci a rozmanitému programu na i mimo sjezdovky.

Zábava i mimo sjezdovky

Jedinečný zážitek přináší nový zážitkový svět Jamese Bonda „007 ELEMENTS“ na vrcholu Gaislachkogl v nadmořské výšce 3048m na ledovci Sölden. Svět „007 ELEMENTS“ nechává nakouknout do fascinujícícho světa Jamese Bonda. Středisko Obergurgl-Hochgurgl naopak přináší zajímavosti pro milovníci motocyklů, protože se zde nachází nejvýše položené muzeum motorek „Top Mountain Motorcycle Museum“ na úpatí cesty Timmelsjoch Hochalpenstraße. Sölden připravil pro návštěvníky řadu sportovních a kulturních akcí až do konce dubna.

Zimní sen pro děti

Rozsáhlou nabídku skipasu Ötztal Superskipass doplňují rodině zaměřená střediska v údolí, která jsou první volbou pro začátečníky a malé sjezdaře. Speciálně na přání malých lyžařů se orientuje skiregion Hochoetz-Kühtai. Maskot WIDI zve nejmenší milovníky lyžování na dobrodružství v přírodě, na sjezdovkách i mimo ně. Středisko má vlastní školku.

Pokud nechcete trávit čas jen lyžováním na sjezdovkách, můžete si užít běh na lyžích, biatlon nebo zimní turistiku. Skvěle strávený čas s rodinou přináší hlavně sáňkování, při kterém si užijete nádherné výhledy a spoustu zážitků v blízkém středisku Sulztal. Nádherné výhledy na vrcholy Ötztalerských Alp, které se tyčí ve výšce 1900 – 2680 m, odprostí od každodenních starostí.

Absolutní jistota sněhu

Sjezdovky Ötztalerských Alp dosahují nadmořské výšky přes 3000 m, takže sníh pro zimní radovánky nejen při lyžování je dostupný od podzimu do pozdního jara.

 

https://presse.oetztal.com/urlaub/DE/OT/PR/pressematerial/pressetexte/index.html