Sölden a nové muzeum Jamese Bonda „007 elementů“ na vrcholku rakouských Alp

Pokud se chystáte do Alp a chcete si zpříjemnit program něčím neobvyklým, doporučujeme originální muzeum Jamese Bonda ve středisku Sölden, které se otevřelo vloni v létě. Jde o netradiční expozici, kde se návštěvníci dozvědí, jak se vyrábí filmy o slavném agentovi.

Každá z 9 galerií v muzeum „007 Elements“ je věnována jednomu z aspektů tvorby filmu. Je zde prostor, který představuje tvorbu titulků a hudby, role, dialogy, režii a další. Žádné špionské muzeum by nebylo kompletní bez představení unikátních technologií a aut. Všechny prostory jsou originálně filmově designové, s tmavým osvětlením a zrcadly, dotykovými obrazovkami a video instalacemi.

Muzeum 007 se nachází na vrcholu Gaislachkogl ve středisku Söldenrakouských Alpách. Pokud jste viděli bondovku Spectre, určitě rozpoznáte Hofflerovu Kliniku, kde Bond poprvé poznal Dr. Madeleine Swann. Filmová „Klinika“ je nyní restaurace „ice Q“ a muzeum 007 Elementů se nachází hned vedle.

Nápad vytvořit muzeum vznikl v době natáčení bondovky Spectre již v roce 2015, avšak trvalo celé tři roky uvést muzeum do reality. Při tvorbě se kladl důraz na nepoškození okolní krajiny a životního prostředí. Stejně tak bylo nutné vytvořit budovu chráněnou proti mrazu.

Středisko Sölden s muzeem 007 Elements připravilo pro svoje návštěvníky jako součást expozice i ukázku, jak se tvořily některé nebezpečné scény. Některé scény se točily i v okolí střediska Sölden, například scéna s letadlem.

https://www.cntraveler.com/story/new-james-bond-museum-007-elements-mountain-austria?mbid=social_facebook&utm_brand=cnt&utm_source=facebook&utm_social-type=owned&utm_medium=social