Nové lanovky v rakouských Alpách pro sezónu 2018/2019 – 1. část

Protože rakouské Alpy stále lákají spoustu návštěvníků v zimě, ale i v létě, ani letos provozovatelé alpských lyžařských středisek nezaháleli a připravili spoustu novinek a vylepšení infrastruktury pro pohodlí návštěvníků.

Připravili jsme pro naše čtenáře přehled těch nejzajímavějších novinek, které už jste třeba i stihli vyzkoušet.

 

Nové lanovky a vleky v Rakousku

ISCHGL

Ischgl a Samnaun má novou šestisedačkovou lanovku s převýšením 924 m –Gampenbahn. Jedná se o celosvětový unikát. Novou lanovku doplňují dvě nové high tech restaurace.

MAYRHOFEN

Větší pohodlí pro návštěvníky připravilo středisko Mayrhofen v údolí Zillertal. V polovině prosince byla uvedena do provozu nová lanovka Möslbahn, která je 10-místná a propojuje lokalitu Mösl se střediskem Penken. Nová lanovka Möslbahn přepraví až 2000 osob za hodinu.

HOCHKÖNIG

Nový lanovkový systém spojí horu Natrun ze strany od Maria Alm s areálem Aberg. Další rozšíření se týká zasněžovacího systému. Nová lanovka Sonnbergbahn je 10-místná a přepraví až 200 osob na trase dlouhé 1271 metrů. V plánu na sezónu 2019/2020 je nová 10-místná kabinková lanovka místo starého vleku Gabühel.

KITZBÜHEL

Kitzbühel letos investoval téměř 25 milionů eur do nových lanovek v areálu Kitzbüheler Horn. Původní dvousedačku Raintal nahradí lanovka Comfortline S. Místo vleku Brunellen bude fungovat nová 6-místná sedačka. Výměnou lanovek nedojde k navýšení kapacity, takže nedošlo ani k navýšení km sjezdovek. Středisko tak zůstane stále orientované na relax, rozjímání a rodinu.

KATSCHBERG

Katschberg od letošní sezóny spustí 8místnou kabinovou lanovku Silverjet I. Lyžaři ocení 60 moderních osmimístných kabin, které je vyvezou za 5 minut nahoru. Lanovka má kapacitu 2600 osob za hodinu.

KITZSTEINHORN/MAISKOGEL

Jak jsme již informovali, propojení vrcholů Kitzsteinhorn a Maiskogel se stává realitou. Od sezóny 2018/2019 bude možné využívat 10místnou lanovku Maiskogelbahn, která spojí centrum Kaprunu s vrcholem Maiskogel, který je orientovaný na rodinu. O rok později, v prosinci 2019, se spustí nové spojení mezi vrcholy MaiskogelKitzsteinhorn

OBERGURGL-HOCHGURGL

Lanovka Kirchenkarbahn ve středisku Obergurgl-Hochgurgl byla spustěna v roce 2015 a od letošní sezóny dojde ke spuštění druhé sekce. 10místná kabinková lanovka dostane milovníky lyžování až do nadmořské výšky 2839 m. Současně se otevře nová modrá sjezdovka se zasněžovacím systémem.

HOCHZILLERTAL | HOCHFÜGEN | SPIELJOCH

Údolí Zillertal připravilo ve středisku Hochzillertal novinku, kterou je 10místná gondola Wimbachexpress. Na příští zimu je v plánu vybudování lanovky Peak-to-Peak, která spojí vrcholy Riderer Wetterkreuz a Onkeljoch.