Nová Xlarge kabinka ve SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental

Stará pozemní lanovka Hartkaiser po 44 letech a 34 miliónech přepravených osob dosloužila

V roce 1970 nově postavená lanovka Hartkaiser v obci Ellmau přepsala tehdejší historii pozemních lanových drah: byla tenkrát nejmodernější lanovkou svého druhu v celých Alpách. Nyní se ale píše další kapitola dějin. Starou lanovku nahradí nová hypermoderní lanovka s prostornými kabinkami pro 10 osob, která nenechá žádná přání nesplněná. Nová lanovka Hartkaiser bude patřit k těm nejmodernějším nejen v Alpách, ale na celém světě!

 

O velikonočním pondělí je definitivně konec

6. dubna 2015 mají návštěvníci úplně poslední příležitost rozloučit se poslední jízdou s touto legendární pozemní lanovou dráhou. Lanovka věrně sloužila 44 let a přepravila více než 34 miliónů lyžařů ze zimního střediska Ellmau do centra lyžařského areálu SkiWelt Wilder Kaiser – Brixental.

 

 

 

Jedna z nejmodernějších na světě za celkem 23 miliónů euro

Nová 10-ti místná kabinková lanovka zcela nově definuje kategorie pohodlí, služby hostům a v neposlední řadě rychlost: přepravní kapacita 3.200 osob za hodinu představuje více než dvojnásobek původní přepravní kapacity (1.500 osob/h), všechny kabinky jsou vybaveny vytápěnými sedadly a k dispozici je i WLAN, kabinky jsou kromě toho vhodné i pro přepravu tělesně postižených osob (nahoru i dolů), velmi dlouhý nástupní prostor (prodloužený o osm metrů) umožňuje pohodlné nastupování bez zbytečného spěchu a stresu – tuto výhodu ocení především rodiny s malými dětmi. Cesta z Ellmau nahoru do nadmořské výšky 1.530 metrů trvá necelých devět minut – zcela nová je i možnost přistoupit (nebo vystoupit) v nově vybudované střední stanici, celá trať je delší než 2,1 km, výškový rozdíl činí 703 metrů.

 

Celkové investice obnášejí 23 miliónů euro, v budoucnosti mohou lanovku využívat návštěvníci v zimě i v létě. U horní stanice vznikne tzv. „Zážitkové eldorádo Hartkaiser“ s vlastní restaurací pro malé návštěvníky, s nabídkou hlídání těch nejmenších dětí, k dispozici je zážitková lyžařská škola a také úschovna lyží. Ale i dolní stanice se velkoryse přestavuje a zvětšuje: zcela bezbariérově, s velkým obchodem se sportovními potřebami, vytápěnou úschovnou lyží o celkové ploše 1500m², s restaurací, aprés ski barem, vznikají zde i kancelářské místnosti a služební byty. Nově postaveny budou i podzemní garáže s více než 150 parkovacími místy, parkování pro návštěvníky lanových drah Ellmau je zdarma.

 

Nevšedním zážitkem bude jistě i likvidace staré lanovky: 7. a 8.dubna, tedy bezprostředně po posledním provozním dni, budou tunové vagóny za pomoci jeřábu vyzvednuty z kolejnic, poté začne demontáž zařízení starého 44 let – více než 960 tun oceli je nutné rozebrat a přepravit dolů do údolí.

 

 

 

SkiWelt Wilder Kaiser - Brixental: největší lyžařská oblast v Rakousku

Se svými 90 lanovkami a vleky, 280 kilometry sjezdovek všech stupňů obtížnosti – prakticky všechny s nejmodernějšími zasněžovacími zařízeními (z 245 kilometrů uměle zasněžovaných sjezdovek je možné za pouhé 3 dny dokonale zasněžit 120 kilometrů) a 76 horskými chatami – je lyžařská oblast SkiWelt Wilder Kaiser – Brixental největší souvislý lyžařský areál v celém Rakousku.

 

Zdroj: www.skiwelt.at