Největší vysokohorské fitness centrum v oblasti Livigno

Alta Valtellina v Livignu nabízí největší fitness centrum na čerstvém vzduchu v Alpách.

Trénink je komplexní proces, který zahrnuje mnoho aktivit. Bylo zjištěno, že vysokohorský trénink je velmi důležitý pro zlepšení sportovní výkonnosti. Trénink ve vysoké nadmořské výšce v Livignu nepatří mezi zakázané dopingové metody. Trénink v Alta Valtellina má vliv na přesun kyslíku v těle a přizpůsobení se na nadmořskou výšku zvyšuje koncentraci a preciznost sportovního výkonu.

 Vysokohorský trénink v Livignu má vliv nejen na tělo, ale rovněž i na duševní rovinu: závodníci si zde mohou vyzkoušet různé tratě s rozličnými úrovněmi obtížnosti v suchém a chladném klimatu a to vše v klidné přírodě.

Alta Valtellina v Livignu nabízí vysokohorský trénink pro řadu sportovních disciplín, u kterých je třeba zvyšovat výkonnost. Proto se v průběhu roku ve středisku Livigno vystřídá řada sportovních týmů, jako například cyklisté, kteří zde tráví celé léto. Livigno je rovněž cílem řady atletů, kteří zde mají tréninkové kempy.

Kromě fitness centra na čerstvém vzduchu nabízí Livigno rovněž i centrum Aquagranda Active You, kde se nachází posilovna vybavená speciálními přístroji a 25m dlouhý plavecký bazén.

 Zdroj: www.livigno.eu