Nejlevnější střediska v Alpách pro rodiny

 

Která střediska v Alpách jsou nejvýhodnější pro návštěvu čtyřčlenné rodiny? Podívejte se na přehled středisek, ležících v Alpách, která se zařadila mezi 10 nejvýhodnějších středisek pro rodiny s dětmi z celého světa.

 

Mezi TOP 10 nejvýhodnějších středisek se zařadila tato střediska z Alp:

Bardonecchia, Italské Alpy
Ellmau, Rakouské Alpy
Sestriere, Italské Alpy
Morzine, Francouzské Alpy
Selva Val Gardena, Italské Alpy
La Thuile, Italské Alpy

 

 

 

Na třetím místě celkového žebříčku se zařadilo středisko Bardonecchia ležící v italských Alpách. Toto středisko ležící blízko Turína se nazývá „nejlepším utajovaným italským pokladem“.

Bardonecchia je vhodným střediskem pro rodiny s mladšími dětmi, protože je zde dostatek hřišť, dětských koutků a lyžařských škol pro nejmenší. Nabízí současně i možnost vyzkoušet si snow tubing, který je speciálně postavený pro rodiny s dětmi. Kromě toho je Bardonecchia výhodné i finančně.

 

Morzine je nejlevnější ze třech středisek francouzských Alp, které bylo zařazené do hodnocení. Kromě nízkých cen je velkým lákadlem i dobrá dostupnost vlakem, kterým se dostanete ke svahům pro lyžování. Nízké ceny střediska Morzine jsou dalším pozitivním faktorem, který může přilákat lidi s omezeným rozpočtem.

 

Švýcarské Alpy nemají svého zástupce v top 10, avšak zajímavými středisky pro rodiny s dětmi. Střediska Wengen a Saas Fee patří mezi nejdražší střediska, avšak oproti loňskému roku jsou zde ceny o 10 procent nižší i s ohledem na hodnotu kurzu švýcarského franku.

 

 

 

Dvě třetiny středisek snížilo své ceny oproti cenám z loňského roku. Všechna tři střediska francouzských Alp – Morzine, Serre Chevalier a Les Deux Alpes – mají nižší ceny oproti roku 2016.

 

Pokud tedy máte omezený rozpočet a přesto si chcete užít dovolenou v Alpách, dobře vybírejte mezi středisky. Výběrem levnějších středisek můžete ušetřit zajímavou sumu. Proto doporučujeme věnovat trochu času hledání toho správného střediska.

 

Zdroj: www.telegraph.co.uk