Nejlepší střediska v Alpách za rok 2018

Když se 429000 čtenářů webu cntraveler.com vyjádří, vznikne žebříček 12 nejlepších středisek v Alpách.

12. Chamonix – Mont Blanc – Francouzské Alpy

Chamonix se nachází na hranici francouzských, italských a švýcarských Alp a nabízí fantastický terén pro zimní sporty, ale i nádherné letní aktivity. V okolí se nachází střediska Les Praz, Les Bossons, Les Moussoux, Argentiere a Les Pélérins.

Chamonix nabízí 61 lanovek a 102 sjezdovek.

11. St. Moritz – Švýcarské Alpy

Nejstarší středisko v Alpách pro zimní sporty St. Moritz je elegantní a jedinečné. Slunce zde svítí 322 dnů v roce. Středisko nabízí skvělé služby a excelentní lyžování na i mimo sjezdovky. Ve středisku St.Moritz zpřístupňuje 58 lanovek celkem 88 sjezdovek.

10. Val Thorens – Francouzské Alpy

Středisko Val Thorens nepatří k nejvýše položeným v oblasti Trois Vallées, avšak netrpí nedostatkem sněhu. Sjezdovky jsou zde běžně pokryté sněhem od listopadu do května. V blízkosti se nachází střediska Méribel, Courchevel a Maurienne.

Val Thorens nabízí 29 lanovek a 86 sjezdovek.

9. Kitzbühel – Rakouské Alpy

Pouze dvě hodiny jízdy od Mnichova se nachází rakouské nejoblíbenější středisko Kitzbühel, známé díky nabídce hotelů, zábavou po lyžování, kamennými uličkami a skvělou nabídkou lyžování včetně závodu světového poháru.

Kitzbühel má 54 lanovek a 92 sjezdovek.

8. Gstaad – Švýcarské Alpy

Vše, co potřebujete ve středisku Gstaad je jeden skipas, který zpřístupní 12 oddělených oblastí a 200 kilometrů sjezdovek, které jsou propojené železnicí v pěti vesničkách. Centrum městečka je bez automobilové dopravy a pohádková atmosféra architektury dává středisku Gstaad tradiční zimní atmosféru.

Gstaad nabízí celkem 47 lanovek a 80 sjezdovek.

7. Zermatt – Švýcarské Alpy

Středisko Zermatt je obloupené nejvyššími vrcholy Alp. Sníh zde díky vysoké nadmořské výšce vydrží dlouho, takže sezóna lyžování je zde oproti jiným prodloužená. Alpská vesnička se nachází na úpatí vrcholu Matterhorn, nejznámějšího vrcholu švýcarských Alp. Zermatt má přístup k 52 lanovkám a 143 sjezdovkám (včetně střediska Cervinia, které je přístupné na jeden skipas).

6. Verbier – Švýcarské Alpy

Verbier bylo v roce 2008 označeno jako nejpřitažlivější středisko v Alpách. Verbier i dnes přitahuje mladou sportovní klientelu v údolí Quatre Vallées. Verbier nabízí 45 lanovek a 70 sjezdovek.

5. Cervinia – Italské Alpy

Cervinia se nachází na úpatí ledovce pod vrcholem Matterhorn a je jedno z nejvýše položených středisek v Alpách. Díky nadmořské výšce je zde velice dobrá kvalita sněhu a dlouhá sezóna lyžování. V létě je možné užít si lyžování na ledovci. Skipas se vztahuje i na středisko Zermatt, které je na švýcarské straně vrcholu. Cervinia má 19 lanovek a 72 sjezdovek.

4. Megeve – Francouzské Alpy

Megeve nemá reputaci party městečka jako St. Moritz nebo sportovního centra jako Courchevel, avšak je velmi doporučované díky třem lyžařským oblastem, centrem bez aut, ledové ploše v centru pod širým nebem, koňmi taženými saněmi a butiky s oblečením a šperky. Megeve nabízí 86 lanovek a 184 sjezdovek.

3. Val d´Isere – Francouzské Alpy

Středisko Val d´Isere je rájem pro milovníky lyžování. Val d´Isere sjezdovky s jistotou sněhu ve vysoké kvalitě a se snadným vzájemným propojením. Excelentní restaurace a party až do noci připraví spoustu zážitků. Val d´Isere nabízí 42 lanovek a 81 sjezdovek.

2. Courchevel – Francouzské Alpy

Celebrity rády navštěvují středisko Courchevel nejen díky kvalitnímu zázemí pro lyžování, ale i díky butikům a nočnímu životu. Courchevel nabízí 5 lanovek a 99 sjezdovek.

1. Cortina d´Ampezzo – Italské Alpy

1000 let staré městečko Cortina d´Ampezzo se nachází v údolí řeky Boite se po ZOH 1956 stalo nejnavštěvovanějším střediskem v Alpách. Pouze dvě hodiny od Benátek je Cortina d´Ampezzo obklopena nádhernými vrcholy Dolomit, které dodávají jedinečné kouzlo. Cortina d´Ampezzo nabízí 36 lanovek a 90 sjezdovek.

 

https://www.cntraveler.com/galleries/2015-01-06/best-ski-resorts-in-europe-alps-readers-choice-awards-2014?utm_social-type=owned&utm_source=facebook&utm_medium=social&utm_brand=cnt&mbid=social_facebook