Nejlepší střediska v Alpách pro sezónu 2018/2019

Na oblíbeném zahraničním webu www.schneehoehen.de právě probíhá hlasování o nejoblíbenější středisko v Alpách. Střediska jsou vyhodnocována v několika kategoriích.

Hlasování o nejoblíbenější střediska probíhají již několik sezón.

Připomeňme si, jak se umístila střediska v Alpách v sezóně 2017/2018.

Celkovými vítězi jsou na třetím místě středisko Silvretta Montafon, na druhém místě Gröden a nejlepší hodnocení má středisko Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau.

V kategorii kvality úpravy sjezdovek, délky svahů, kvalitě a počtu lanovek a komfortu se na prvním místě umístilo středisko Sölden, na druhém Zermatt a na třetím Gröden.

Z pohledu snowboardingu, zázemí a kvalitě sjezdovek je nejlépe hodnocené středisko Zermatt, druhé středisko Silvretta Montafon a třetí Seiser Alm.

Fanoušci běžeckého lyžování nejlépe hodnotili středisko Hochkössen, na druhém místě skončilo středisko Seiser Alm a třetí Heiligenblut – Großglockner.

Kdo si jezdí kromě zimních sportů užít i zábavu po lyžování, ocení program a kvalitu barů a zábavních podniků. Nejvíce se hodnotilo středisko Ischgl, na druhém místě Obertauern a třetí Sölden.

Nejlepší středisko pro rodiny s dětmi je Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau, druhé nejoblíbenější středisko je Kronplatz a třetí Serfaus-Fiss-Ladis.

Začátečníci zajisté ocení mírné svahy s kvalitním servisem ve středisku St. Johann in Tirol, Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau a Kronplatz.

Pokročilí milovníci lyžování vyhledávají nejvíce střediska Arlberg, Zermatt a Silvretta Montafon.

                   

Na závěr hodnocení bylo vybráno kritérium poměr „Cena-kvalita“. Zde je vítězem středisko SchwemmalmOrtler Skiarena, druhé je středisko Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau a třetí středisko Heiligenblut-Großglockner.

 

Zdroj: https://www.schneehoehen.de/top-skigebiete/archiv/2017-2018