Nejlepší střediska pro vánoční prázdniny v rakouských Alpách

 

Kde nejlépe strávit vánoční prázdniny než v rakouských Alpách? Padají sněhové vločky, na zasněžených svazích svítí okna horských chalup, ozdobenými ulicemi projíždí saně tažené koňmi… Přinášíme Vám tipy na destinace, kde bude o Vánocích dostatek sněhu. Až si užijete lyžování a snowboarding, můžete si užít vánoční atmosféru, ohňostroje a výtečnou kuchyni.

 

Ischgl

Středisko Ischgl nabízí bohatý noční život a velmi kvalitní sjezdovky vhodné pro pokročilé. Ischgl je známý díky svým zahajovacím a ukončovacích oslavám, kterých se účastní světoví umělci.

Ischgl je stará obec, ze které se stalo turistické centrum s menšími hotely a bary. Vánoční koledy ve vesnici 26.12. jistě přispějí k slavnostní atmosféře.

Ischgl bohužel nemá ledovec, avšak díky své nadmořské výšce a dostatečnému zasněžovacímu systému je sníh téměř jistý od konce listopadu do začátku května. Středisko nabízí celkem 238 km sjezdovek a 45 lanovek. Pro sezónu 2017/2018 byla čtyřsedačková lanovka Palinkopfbahn nahrazená šestisedačkou s vyhřívanými sedadly, která vyveze 2800 osob za hodinu na vrchol Palinkopf v nadmořské výšce 2864m.

 

 

 

Lech

Středisko Lech je oblíbeným centrem lyžování u evropské smetánky. Lech si přesto zachovává svou tradiční image horské vesničky. I když je v mírnější nadmořské výšce 1450 m, přesto má každý rok až dvakrát více sněhu než francouzští konkurenti. Tradiční vánoční trhy ve středisku Lech a sousedním středisku Zürs probíhají během prosince.

Lech se dělí o sjezdovky a lanovky s menší vesničkou Zürs a po výstavbě gondoly Auenfeldjet v roce 2013 se oblast rozrostla o sousední Warth-Schröcken, takže Lech nyní nabízí 180 km sjezdovek. Svahy jsou mírně pokročilé, ale přesto přátelské, na rozdíl od sousedního St Anton. Všechna střediska jsou přístupná díky permanentce Arlberg lift pass.

V sezóně 2016/2017 se díky čtyřmi lanovkám spojila střediska Lech a St Anton. Za 6 min se lanovkou Flexenbahn dostanete na 160 km sjezdovek nejen střediska St Anton, ale i St Christoph a Stuben.

 

 

 

Obergurgl

Středisko Obergurgl patří mezi jedno z nejvýše položených v Alpách a v celé Evropě. Nachází se v nadmořské výšce 1930 m na konci údolí Ötztal blízko Innsbrucku. Jedná se o neledovcové středisko rakouských Alp, které má největší jistotu sněhu. Díky propojení na sousední Hochgurgl v 2150 m n.m., které nabízí lyžování na ledovci, si Obergurgl vytvořil renomé nejspolehlivějšího střediska na sníh, které zahajuje sezónu v polovině listopadu.

Mnoho rodin se pravidelně vrací do této malé, tradiční horské vesnice. Obergurgl je svými svahy ideální pro začátečníky a zlepšující se pokročilejší lyžaře.

 

 

 

Zdroj: www.telegraph.co.uk