Nejlepší střediska italských Alp i pro začátečníky – Passo Tonale

Nejlepším střediskem pro začátečníky bylo podle serveru The Telegraph označeno středisko italských Alp Passo Tonale.

 

Tato vesnička leží v nadmořské výšce 1880 m, lanovky dosahují výšky 3088 m. Jedná se o jedno z mála středisek italských Alp s jistotou sněhu od konce října do poloviny června díky ledovci Presena, ležícím v nadmořské výšce 3000 m.  Značené tratě jsou vhodné pro začátečníky a mírně pokročilé. Passo Tonale je rovněž propojeno lanovkou se svahy Ponte di Legno a Temu, které nabízí zážitek pro pokročilé milovníky lyžování. Všechna tato střediska spojuje skipas Adamello.

 

Nová gondola lépe zpřístupnila ledovec. Vede od Passo Paradiso (2585m) až na Passo Presena (3000m). Nelyžaři mohou lanovku rovněž použít a užít si tak skvělé výhledy na vrcholky italských Alp.

 

Hlavním důvodem návštěvy ledovce Presena a oblasti Passo Tonale jsou otevřené svahy, které výborně poslouží k výuce lyžování a získání jistoty na lyžích, aniž by se začátečník bál. Jsou zde dvě lyžařské a snowboardové školy.

 

                                         

 

Středisko bylo vybudováno hlavně kvůli lyžování. Hlavní silnice vede prostředkem a je obklopena budovami v klasickém horském stylu. Během týdne je tu relativně klid, avšak rušno nastává o víkendech a prázdninách v Itálii.

Alternativou pro Passo Tonale jsou střediska Bardonecchia a Madesimo, obě nekomerční a velmi oblíbená mezi Italy. Obě nabízí lehké sjezdovky, ideální pro výuku lyžování.

 

Passo Tonale nabízí 100 km sjezdovek, 17 % modrých, 66 % červených a 17 % černých, které jsou 100% zasněžované. Sjezdovky obsluhuje 30 lanovek.

 

Zdroj: www. telegraph.co.uk

Foto: www.wisthaler.com, www.passotonale.it