Nejkratší cesta autem ze severu na jih

Silnice Felbertauernstraße byla otevřena 27. července: přesně v době hlavních prázdnin je znovu otevřená nejkratší cesta na jih.

Termín otevření: 27.7. v 6:00 hodin. Přesně v době začátku prázdnin a hlavní vlně cestování v Baden-Württembergu a Bavorsku se znovu otevře nejkratší spojnice sever-jih. Passstraße, která vedla z Mittersillu v Salzbursku přes alpský hlavní hřeben, byla 14. května po zřícení skály uzavřena. Byla využívána jako cenově výhodnější alternativa k Brennerské a Tauernské dálnici především turisty, kteří cestovali na jih.

„Jsme hrdí, šťastní a ulevilo se nám, že silnice Felbertauernstraße byla znovu otevřena přesně v době prázdnin a nejvyššího turismu“, říká výkonný ředitel Mag. Karl Poppeller. Jeho díky patří všem spolupracovníkům, firmám a expertním týmům, kteří pracovali nepřetržitě, aby „udělali nemožné možným“. V rekordním čase jen jedenáct týdnů byla nová silnice položena. Je dlouhá 1,5 km a je otevřena pro všechna vozidla dlouhých až 12 m a do 25 tun. Od konce září mohou také autobusy a opravdu těžká vozidla využívat nejkratší cestu na jih.

Mimochodem, jedna cesta přes Felbertauernstraße stojí 10 euro, kdo si obstará před cestou zvýhodněný lístek u společnosti ADAC, zaplatí za zpáteční cestu jen 18 eur. Protože Felbertauernstraße nedělá rozdíly mýtného mezi osobními auty, nákladními auty, karavany nebo autobusy, je cesta zajímavá především pro táborníky. Kdo sjede z dálnice A12 na okresní silnice – hraniční přechod Kiefersfelden, vyhne se kompletně dálničním poplatkům a dohromady na cestě k Jadranu podle velikosti vozidla ušetří 69 Euro.