Nassfeld investoval přes 23 milionů Eur

Nová lanovka Rudnigsttalbahn bude uvedena do provozu na konci listopadu a nahradí dva dosavadní vleky. Pohodlná 6místná lanovka odpovídá nejnovějším technickým trendům. Je vybavena sklápěcími kryty proti nepříznivému počasí, vyhříváním sedaček a bezpečnostním opatřením pro přepravu dětí. Je dlouhá 1250 m, překonává převýšení téměř 370 m a zpřístupňuje 2,2 km sjezdovek. Přepravní rychlost nové lanovky je až 3200 os./hod.

Také 6mistná lanovka Mössernbahn Warm Up, která měla vyhřívání sedaček už dříve, byla nyní dovybavena ochrannými kryty proti špatnému počasí. Místní sjezdovky byly rozšířeny o dalších 20 ha plochy a celková plocha sjezdových tratí v Nassfeldu je nyní 300 ha.

 

 

Lyžařská oblast Nassfeld se může teď pochlubit 110 km sjezdovek a 30 lanovkami a vleky. Celkem bylo do sjezdovek a vleků investováno 12 milionů Eur. V posledních několika letech se dalo v Nassfeldu průměrně naměřit 7-8 m přírodního sněhu. Pro všechny případy byla přesto uvedena do provozu zasněžovací zařízení, přívody elektrické energie, pumpy a zásobníky vody, díky kterým se dá garantovat naprostá jistota sněhu.

 

11 milionů Eur bylo investováno také do oblastí mimo sjezdovky. Přímo v lyžařském areálu u 4místné lanovky Gartnerkofel byl po rekonstrukci nově otevřen 4hvězdičkový Almhotel Kärnten s kapacitou 100 lůžek.

V blízkosti hotelu se nachází vesnička Almresort Nassfeld s moderními dřevěnými domky. Celková kapacita vesničky je 380 lůžek.

Lyžařská oblast Nassfeld přiravila i nabídky pro rodiny s dětmi, díky kterým ve vybraných termínech lyžují děti do 10 let zdarma.

Novinkou pro letošní rok je akce Kids Surprise, kdy děti každou sobotu po celou zimní sezónu mohou mít celodenní skipas za 10 Eur.

 

Zdroj: TTG Czech
Foto: www.nassfeld.at