Na hory už se nejezdí jen kvůli lyžování

Letní dovolená je pro nás již dávnou minulostí. Blíží se zima a na hledání zimní dovolené je nejvyšší čas. Dávno pryč je doba, kdy se na hory jezdilo pouze za lyžováním a zimními sporty. Návštěvníci hor jsou v dnešní době více a více nároční, a tak i letošní zimní sezóna nebude jen o sportu. Na aktuální trendy se už nyní připravuje mnoho lyžařských středisek a pro nastávající sezónu mají připravené speciální akce, které osloví všechny milovníky zimy.

 

Všechna velká střediska v Alpách nabízí tento rok opravdu bohaté programy vytvořené na míru rodinám s dětmi, mladým lidem, svobodným i zadaným, sportovcům i nesportovcům. V posledních sezónách se staly velkým hitem tématické dovolené. Ženy letos jistě osloví nabídka rakouského Innsbrucku, z té například resort Olympia Skiworld Innsbruck, Stubai, s unikátní možností návštěvy muzea slavných krystalů Swarovski, spojenou samozřejmě s nákupem šperků.

 

 

 

Jednou z velkých cílových skupin, na které se alpská střediska i letos zaměřují, jsou rodiny. V široké nabídce hotelů a středisek jsou vyčleněny tzv. rodinné resorty, kde jsou na prvním místě děti a jejich aktivity a hned potom odpočinek pro rodiče. Jedním z takových resortů je například středisko Katschberg, které nabízí širokou škálu dětských sjezdovek dokonce i s českými instruktory, a hotelová síť Falkensteiner s programem Club Funimation. Zajímavou alternativou pro rodiny s dětmi je středisko Pitztal, které dává dětem do 10 let skipas zdarma. Středisko Bad Kleinkirchheim cenově zvýhodňuje děti do 12 let skipasem za 1 EUR/den (v termínu 10. 1. – 6. 3. 2015), za vyzkoušení stojí napříkladHotel Kärntnerhof. Již tradiční součástí rodinné dovolené je i kvalitní wellness. V této oblasti patří ke špičce hotel Falkensteiner hotel Sonnenalpe v Nassfeldu.

 

 

 

Pro náročnější klientelu nabízí alpské resorty nejnovější adrenalinové aktivity, jako například lezení v ledu na ledovci Hintertux, heli-skiing v oblasti Lech a Zürs, freeride (Heiligenblut), snowkiting (Achensee) či jízdu na sněžném skútru (Kitzbühel).

A nejenom všechny mladé budou letos lákat tzv. party pobyty, které kromě aktivního sportovního odpočinku nabídnou i bohatý večerní program se světoznámými zpěváky a DJs. Pobavit se budete moci například v Ischglu 29. 11. 2014 na koncertu Jamese Blunta nebo 7.–9. 11. 2014 na akci Wow Glacier Love na ledovci Kaprun, kde můžete otestovat různé druhy lyží při poslechu taneční hudby.

Již samozřejmostí jsou relaxační pobyty, které uspokojí i ty nejnáročnější hosty. Jednou z největších letošních perel v oblasti wellness a relax pobytů je hotel Falkensteiner Hotel Schladming****.