Méně frekventovaná střediska v Alpách

Místo Val d´Isere: Sainte-Foy-Tarentaise (francouzské Alpy)

Pokud se vydáte do Val d´Isere, narazíte krátce před cílem na Sainte Foy – zde se můžete rovněž zastavit. Malé středisko má svůj vesnický šarm. Sjezdovky nejsou tak přelidněné, jde převážně o modré a červené svahy. Adrenalin si můžete užít mimo sjezdovky.

 

Místo Courmayeur: La Thuile (italské Alpy)

Courmayeur na italské straně vrcholu Mont Blanc patří k mezinárodně velmi oblíbeným střediskům italských Alp. Asi 30 minut odsud leží La Thuile, kde se téměř nečeká na lanovku a sjezdovky nejsou přelidněné. Občas se zde můžete cítit osaměle, zvláště na sjezdovce č. 7, která je 11 km dlouhá a nabízí úžasné výhledy. Milovníci freeridu se mohou vydat kolem Monte Miravidi, Mont Ouille a Mont Freduaz. Začátečníci si užijí svahy kolem Les Suches.

 

 

Místo Arlberg: Nordkette (rakouské Alpy)

Středisko Arlberg je pro řadu návštěvníků např. z Německa téměř za rohem. Nad Innsbruckem se nachází oblast Nordkette, která zůstává stále nejvíce využívána místními. Přesto se zde určitě alespoň jednodenní zastávka vyplatí. Vydat se sem můžete lanovkou přímo z centra Innsbrucku. Samotné stavby stanic se účastnili světoví architekti.
Začátečníci  mohou mít na strmých sjezdovkách problémy: Nordkette patří k náročným střediskům. Jen pár sjezdovek se sklonem až 70 % je upravovaných, většinou se nechávají svému osudu a lákají mnoho milovníků freeridu.

 

Místo Mayrhofen: Kaltenbach (rakouské Alpy)

Jako perly na náhrdelníku se řadí střediska kolem hlavní silnice skrz Zillertal. Odsud pochází řada středisek se stovkami km sjezdovek. Kdo potřebuje během zimní dovolené více akce a chce si užít i noční život, ten se vydá do Mayrhofen. Kratší cestu, stejnou radost z lyžování a klidnější zábavu nabízí Kaltenbach, které je výchozím místem do oblasti Hochzillertal/Hochfügen. Znalci ocení rozmanitost mimo sjezdovky, krátké čekání na lanovku a skvělé výhledy. Lyžovat je možné i v noci.

 

Místo Davos: Lenzerheide (švýcarské Alpy)

Asi 45  min od ohromného střediska Davos se nachází příjemné středisko Lenzerheide. Návštěvníci se rozprostřou do 155 km sjezdovek, využijí 34 lanovek a vleků a nebudou tak dlouho čekat. Navíc zde hodně svítí slunce. Kolem Rothorn najdete jedny z nejlepších freeridových svahů v oblasti.

 

 

Místo Chamonix: Les Houches (francouzské Alpy)
15 km dlouhé údolí Chamonix ve francouzských Alpách zahrnuje mnoho středisek mezi nimiž je nejznámější a nejnavštěvovanější Chamonix. Kdo si chce užít trochu klidu, zastaví hned na začátku v Les Houches. Středisko nabízí řadu lehčích svahů pro začátečníky, dále pak svahy pro pokročilé, zkušení vyzkouší sjezdovku Kandahar. Snowpark nabízí zábavu pro freestylisty..

 


 

Zdroj: www.sueddeutsche.de