Máte rádi freeride? Vyražte na Grossglockner

Milovníci hlubokého sněhu by rozhodně neměli vynechat návštěvu ski oblasti Grossglockner/Heiligenblut. Oblast nabízí plochu 25 km2 pro lyžování mimo sjezdovky ve vysoko položeném alpském terénu. Sektory pro freeride jsou rozděleny v zónách A-F. Jedná se o terén, který není upravován, ale ani kontrolován na nebezpečí, jako jsou laviny nebo sesun kamenů. Středisko proto nabízí speciální lavinový výcvik nebo horského průvodce pro lyžování ve volném terénu.

 

 

Kromě nekontrolovaných sektorů je možné sjíždět 4 označené trasy, které nejsou upravované, ale jsou sledované na lavinové a jiné nebezpečí. Jednou z nich je trasa Kasereck, kterou mohou zkusit i začátečníci ve freeridingu. Je dlouhá 3,8 km a maximální sklon je 34°. Fleisstal je svojí obtížností naopak vhodná hlavně pro velmi zdatné lyžaře, měří také 3,8km, maximální sklon je 38°.

 

Velkým pomocníkem pro bezpečnost je tzv. Freeride checkpoint, kde se dozvíte aktuální sněhové a lavinové zpravodajství pro nejbližší okolí. Sitour ve spolupráci se závodníky Freeride World Tour Stefanem Haeuslem a Flo Orleyem vyvinula efektivní informační systém.

Ten neustále sleduje teplotu, hloubku sněhu, rychlost a směr větru. Díky integraci se systémem horské služby poskytuje aktuální informace o lavinovém nebezpečí.

Podrobná mapa terénů a jeho charakteristika, náročnost, pomůže každému lyžaři zvolit nejvhodnější trasu. Další výhodou je i možnost připojit se k internetu přes WLAN.

 

 

Zde je naše nabídka ubytování ve středisku Heiligenblut

 

Zdroje:
www.grossglockner.pl/
www.gross-glockner.at/