Lyžování v okolí Innsbrucku

Lyžařský region Innsbrucker SkiGroßraum je rájem na zemi pro lyžaře, snowboardisty, běžkaře i freestylery. Nabízí vše, co by mohl každý milovník zimních sportů chtít: mírné sjezdovky pro začátečníky, strmější pro pokročilé i úžasné výzvy pro experty.

Snowboardisté a freerideři si můžou vychutnat volnou jízdu mimo upravené sjezdovky, rodiny s dětmi a senioři naopak rádi využijí klidnějších středisek. To vše až do pozdních jarních dní.

Zimních sportů si můžete užívat na více než 300 kilometrech sjezdovek, které jsou zpřístupněny celkem 90 lanovkami. Na to všechno Vám stačí jediný skipass – Olympia SkiWorld Pass.

 

 

 

Region sdružuje celkem 9 středisek

 

ale také větší areály jakými jsou

 

Glunzeger a Nordkette jsou malé, proti sobě ležící areály s pouze několika sjezdovkami. Nordkette je oblíbeným centrem snowboardingu, protože se v něm nachází Skyline Snowboard Funpark s různými překážkami a quarterpipe. Lyžařský areál Patscherkogel tvoří vlastně jeden stejnojmenný kopec. Konaly se tam nezapomenutelné olympijské sjezdy v letech 1964 a 1976 a také závody světového poháru na přelomu 1998/99 v čele s Hermanem Maierem.

Všechna střediska v Innsbrucker Skigrossraum jsou v dosahu hlavního města Tyrolska – Innsbrucku, kde se hosté okolních středisek mohou kulturně vyžít. K dispozici mají nádherný zámek Ambras, sídlo Ferdinanda Tyrolského, se spoustou muzejních sbírek.

 

Aktuální sněhové podmínky

V těchto dnech se pohybují teploty v Innsbrucker Skigroßraum mírně nad nulou a spolu s jasnou oblohou a dostatkem sněhu vytváří ideální lyžařské podmínky pro Vaši lyžařskou dovolenou.