Lyžařská aréna dvou zemí

V lyžařské sezoně 2017/2018 na lyžaře čeká rozšířená nabídka sjezdovek mezi Tyrolskem a Jižním Tyrolskem. Lyžařské oblasti Nauders, Schöneben, Haideralm, Watles, Trafoi a Sulden se díky společnému skipasu sjednotily.

zdroj: bergfex.at

Šest lyžařských oblastí, dvě země, jeden skipas. Již od 23. prosince 2017 k zakoupení vícedenní skipasy s platností od dvou dnů. Působnost skipasu počíná střediskem Nauders am Reschenpass v Rakousku až po Sulden ve Vinschgau na severu Itálie. "Lyžařská aréna dvou zemí" se stala největší přeshraniční oblastí v Severním a Jižním Tyrolsku, kde lze lyžovat pouze s jedním skipasem. A která všechna střediska spadají pod tuto arénu? Jak jsem již výše zmínila, oblast začíná v Nauders am Reschenpass na rakouské straně a vinschgauerské oblasti Schöneben, Haider Alm, Watles, Trafoi am Ortler a Sulden am Ortler na straně italské. Jednotlivé lyžařské oblasti stále nabízejí jednodenní skipasy pouze na to dané místo. Avšak při koupi dvoudenního skipasu můžete automaticky lyžovat ve všech šesti lyžařských oblastech.

A kolik zaplatíte?

Cena za dvoudenní skipas platný v okruhu "arény" se pohybuje od 74 eur pro dospělého, přičemž při zakoupení 6-ti denního skipasu se jedná o značnou slevu a bude vás tedy stát od 189 eur. Děti platí od 40,50 eur za dvoudenní skipas a od 103,50 eur za 6-ti denní. Mimo to jsou k dispozici slevy pro mladistvé a seniory či speciální rodinné skipasy.

Více informací najdete na: www.nauders.com

Zdroj: www.ttg.at