LIVIGNO – skvělá zima v nejlepším evropském resortu

Livigno, které bylo loni zvoleno nejlepším zimním rezortem, zahájilo zimní sjezdovou sezónu 30. listopadu, běžkaři si bílých stop užívají již od začátku listopadu. Novinkami pro letošní zimu jsou akce Free Skipass, Family Week a umělé zasněžování běžeckých stop.

Zimní sezóna 2013/2014 v Malém Tibetu, jak se přezdívá lokalitě v Alta Valtellina v nadmořské výšce 1816 metrů, oficiálně začala na konci listopadu. Běžkařské stopy se otevřely již počátkem listopadu díky využití umělého sněhu. Pro milovníky této disciplíny a atlety z mnoha národních družstev byla možnost začít trénovat v dokonalých sněhových podmínkách skvělou zprávou. Akce na získání skipasu zdarma k ubytování platila v období od 1. do 20. prosince 2013 a chystá se také na termín 5. dubna až 1. května 2014.

 

   

 

LYŽAŘSKÉ STŘEDISKO, VE KTERÉM DOBRODRUŽSTVÍ NEZNÁ HRANIC

 

SVŮJ IDEÁLNÍ SVAH SI TU NAJDE KAŽDÝ

Livigno je sluncem zalitý sněhový ráj s vysokohorským podnebím, obklopený kopci a úžasnou přírodou. Zkrátka: nepřekonatelné lyžařské středisko. Sezóna v Livignu trvá od konce listopadu do začátku května. Najdete tu 115 kilometrů svahů ve výškách 1800 až 2900 metrů, 12 černých sjezdovek včetně vzrušující sjezdovky Giorgia Rocca, 37 červených, 29 modrých sjezdovek, spojených 6 kabinovými lanovkami, 14 sedačkovými lanovkami a 11 vleky na obou stranách hory. Nikdy nebudete muset stát ve frontě: každou hodinu se nahoru dopraví až 47300 osob, a 110 sněžných děl zajišťuje přípravu svahů až do úrovně 80% zasněženosti, za pomoci 40 podpůrných strojů.

 

LYŽAŘSKÁ SEZÓZA OD LISTOPADU DO KVĚTNA

Sezóna začíná v Livignu velmi brzy díky jeho zeměpisné poloze a nízkým teplotám. Sjezdovky se nacházejí na šesti různých horských svazích: sníh i slunce jsou od listopadu/prosince až do května zaručeny.

 

ZÁBAVA A ZÁŽITKY VE SNĚHOVÝCH PARCÍCH

Mottolino Fun Mountain se může pochlubit nejlepším sněhovým parkem v Itálii se čtyřmi skokanskými můstky a zábradlími, vhodnými pro všechny, ať už začátečníky nebo profesionály, snowboardisty nebo lyžaře. Lyžování v Mottolio di Livigno je nabitý zážitky i zábavou. Na druhé straně hory můžete trénovat akrobatické skoky a adrenalinový sjezd ve sněhovém parku Carosello 3000 na svahu Polvere. Nenechte si ujít Big Jump, obrovskou nafukovací konstrukci, ve které si můžete vyzkoušet jakýkoliv kousek v naprostém bezpečí.

 

SVĚT BAREV A ZÁBAVY PRO DĚTI

Ve dvou školkách na sněhu budou na vaše děti dohlížet kvalifikovaní vychovatelé. Navíc jsou pro děti připravena další místa na hraní u zastávek vleku v údolí, spolu s maskotem Lupigno, hodným vlkem plným energie. 6 lyžařských škol vám pomůže vylepšit si techniku a můžete navštěvovat i snowboardovou a běžkařskou školu. Najdete zde 30 půjčoven lyžařského vybavení.
NOVĚ v roce 2014 nabízíme speciální dětské týdny: 18.-25. ledna 2014, 22.-29. března 2014 a 29. března-5. dubna 2014.

 

ODPOČIŇTE SI NA SJEZDOVCE

Mezi sjezdy si můžete odpočinout na sluníčku: využijte jednu z 6 restaurací, dvou bufetů nebo některý z mnoha aprés-ski a barů.

 

BĚŽKAŘSKÝ RÁJ

V údolí vás čeká 30 kilometrů svahů, které jsou nepřetržitě udržované a zdarma, ať už snadnějších nebo technicky náročnějších, ale vždy prosluněných.
Podle počasí se možná jedna trasa pro nejnedočkavější běžkaře otevře už na konci října. Mnozí z nejlepších atletů si vybírají pro doladění svého tréninku nadmořskou výšku 1800 metrů těsně před začátkem závodů Světového poháru.

 

 

 

OBECNÉ INFORMACE O LIVIGNU

Každou sezónu a v každém věku vás čeká jiné Livigno. Livigno se stalo jedním z nejznámějších alpských resortů, a nabízí nejrůznější dobré důvody, proč zde strávit dovolenou: duty free nakupování, wellness a relax v největším wellnessovém centru v Evropě, ale také restaurace, kavárny, hospody a další. Navíc můžete prožít také radost z objevování starých alpských tradic a nechat se inspirovat duchem minulosti.

 

ZEMĚPISNÁ POLOHA

Livigno, největší zimní středisko v Lombardii a jedno z nejdůležitějších v Alpách, se nachází mezi Švýcarskem a Itálií, obklopené národními parky (Stelvio a Swiss v údolí Engadine). Livigno se nachází ve výšce 1800 m nad mořem, v údolí, které se táhne 23 km mezi dvěma horskými hřebeny s vrcholy až do nadmořské výšky 3000. Je proslaveno pro své dlouhé řady tradičních domů ze dřeva a kamene.

Jeho tradice, architektura a kultura jsou hluboce zakořeněné v alpské kulturní tradici. Řeka Spol ústí do řeky Inn a teče až do Černého moře (spolu s Dunajem), nikoliv do Středozemního jako všechny ostatní alpské řeky. Tato zvláštní zeměpisná poloha zaručuje husté sněžení po celou zimu a perfektně připravené sjezdovky od listopadu až do května.

 

UBYTOVÁNÍ

105 hotely, 25 garni a více než 1000 apartmánů: toto je nabídka ubytování v Livignu, která v Alpách nemá konkurenci, nabízející celkový počet 1,148 lůžek – z toho asi polovinu v hotelech. Dále se zde nachází moderní wellness centrum, lázně se salony krásy, tělocvičny a početné hotelové bazény.

 

LATTERIA DI LIVIGNO

Latteria di Livigno se zrodila v 50. letech jako sdružení pod iniciativou omezeného počtu mlékařů. Dnes čítá 210 členů, rozdělených na 125 malých a středních zemědělců podniků v oblastech Livigno a Trepalle. S cílem podporovat rozvoj horského prostředí a posílení celého zemědělského sektoru se sdružení dohodlo na zřízení nové hlavní budovy. Tato budova, která se nachází na Via Pemont u jezera Livigno, byla navržena tak, aby návštěvníkům umožnila přímo sledovat celý proces výroby mléka. V malých místnostech zvaných „Stue“ je možné ochutnat různé mléčné výrobky a seznámit se s historií a tradicí mlékařů z Livigno a Trepalle v multimediální prezentaci. Výstava fotografií a mnoha tradičních nástrojů pomůže návštěvníkům objevovat svět vytvořený z vášně, tradice a lásky k rodné krajině.

 

GASTRONOMIE

Pohanka je hlavní složkou mnoha livignských receptů: typická je černá polenta, která je nejlepší s houbami a zvěřinou. Během zimní sezóny v Livignu mnoho restaurací nabízí neobvyklé pokrmy, většinou na bázi přírodních surovin. Po celý rok zde můžete ochutnat mnoho specialit, jako jsou houby, bobulovité ovoce, sušené maso a zvěřina, horské sýry, med a typická oblastní vína, ideální k degustaci v horském prostředí.

 

 

UŽIJTE SI NAKUPOVÁNÍ V HORÁCH

Livigno je vlastně jedno velké nákupní středisko, neboť se zde nachází 250 duty free obchodů. To vše je obklopenou kouzelnou krajinou a panuje zde uvolněná atmosféra a ideální podnebí. Najdete tu nejlepší módní značky, bohatý výběr hodinek, likérů, tabákových výrobků, parfémů a techniky: je to opravdová nákupní aréna pod širým nebem, nedotčená provozem a davy lidí. 1800 metrů – to je vysoká nadmořská výška a vysoká úroveň luxusu.

 

ZÁBAVA

Každý večer se Livignu koná party: užijte si aprés-ski a happy hours, vychutnejte si alpskou gastronomii, horské restaurace, hospody a diskotéky.

 

 

 

NEJEN LYŽOVÁNÍ...

V „Malém Tibetu“ budete moct už od listopadu až do května trénovat všechny sněžné sporty: telemark, orientační běh, nordic walking, sněžnice, lezení v ledu, sněhové motorky, koňmi tažené sáně a výlety na koních. V Livignu vás čeká zimní říše divů a je jenom na vás, jakým způsobem si ji užijete.

 

BUSINESS NA NEJVYŠŠÍ ÚROVNI

Hotelová infrastruktura a expo a kongresové centrum Plaza Placheda jsou ideálním prostředím pro to, pořádat v Livignu kongres, seminář, veletrh či další sportovní a kulturní aktivity. Hi-tech zařízení a infrastruktura na nejvyšší úrovni pod dohledem turistické kanceláře APT zajistí vaší akci nepřekonatelný úspěch.

 

WI-FI V LIVIGNU

Livigno „je prostě rychlejší“: někdy jsou tu nejnovější technologie předzvěstí budoucnosti, například wi-fi free spoty zdarma nainstalované turistickou kanceláří APT Livigno. Nacházejí se v okolí Plaza Placheda a na dvou hřištích Don Bosco a San Rocco. Jedná se o konkrétní krok při zlepšování kvality pohostinství, hledící do budoucnosti.
Wi-fi připojení najdete dokonce i na sjezdovkách: lyžaři a snowboardisté budou moci využívat internet nejen na sněhu, ale také v okolí Carosello 3000 a Rifugio Costaccia, včetně sněhového parku Carosello. Na protějším svahu hory nabízí wi-fi připojení Camanel di Planon a M’Eating. A konečně Livigno také pracuje na vyvíjení nejrůznějších aplikací, které by hostům poskytovaly nejčerstvější informace v reálném čase.