Ledovec Aletschgletscher – jen ticho a klid

Švýcarské Alpy a kanton Oberwallis lákají návštěvníky do oblasti, kde je autům vjezd zakázán.

Mezi obcemi Riederalp, Bettmeralp a Fiescheralp nabízí ledovec Aletsch milovníkům lyžování velmi důležitý poklad: klid.

 

 

 

Lyžařské středisko Aletsch Arena se svými třemi obcemi leží na náhorní planině mezi údolím Rhonetal a největším zdrojem ledu v Alpách – ledovcem Aletschgletscher. Tato oblast má další specialitu – nesmí sem auta. Riederalp, Bettmeralp a Fiescheralp jsou dostupné pouze lanovkou.

 

 

 

Středisko Riederalp patří mezi přírodní dědictví UNESCO. Hosté zde přijedou na lyžích až před hotel, pouze sněžné skútry občas vyruší nádherný klid.

 

Pokud je pro Vás lyžování na sjezdovkách vhodných pro rodiny s dětmi příliš rušné, vezměte si sněžnice a vydejte se na nádhernou procházku s výhledy na ledovec Aletsch.

 

 

Na horské chatě Bättmer Hitta nabízí místní horal Stefan Eyholzer vlastní produkty. V létě, když už tu není příliš turistů, se tu pasou krávy. Mléko je sváženo dolů do civilizace lanovkou.

 

 

 

Na západě této nádherné oblasti se nachází architektonické překvapeníVilla Cassel. Německo-britský bankéř Ernest Cassel zde na začátku 20. století nechal postavit nádhernou vilu. V zimě je možné tuto stavbu obdivovat pouze z vnějšku. V létě je budova otevřená pro veřejnost. Je možné zde zajistit i přenocování.

Kaplička „Maria zum Schnee“ (Panny Marie Sněžné) byla na Bettmeralp vybudována v roce 1697. Proč byla označena jako Sněžná, je patrné v zimě na první pohled.

 


Zdroj: www.sueddeutsche.de