Lech/Zürs to nejlepší z Rakouska

 

Lech/Zürs je v Česku trochu opomíjené středisko ležící ve stínu jiných zvučných jmen jako Isghl, Sölden, Kitzbühl a mnoha dalších. Přesto patří mezi nejlepší střediska v Evropě svou rozlohou, kvalitou sjezdovek, možnosti ubytování, jistotou sněhu a hlavně atmosférou.

Středisko Lech/Zürs leží v pohoří Arlberg na hranicích Tirolska a Voralbergu v západním Rakousku. Spolu se St.Anton, St.Christoph a Stubai patří pod oblast Ski Arlberg, jednu z nejrozlehlejších a nejkvalitnějších lyžařských oblastí. Ne nadarmo se říká Arlbergu kolébka lyžování. V roce 1901 zde byl založen vůbec první lyžařský klub na světě a první vlek se rozjel o několik let později právě v Lechu. Jenom samotné městečko Lech má 4 olympíjské vítěze ve sjezdovém lyžování!

 

Proč zamířit zrovna do Lech/Zürs?

Pokud míříte do této oblasti v zimě, máte pouze jednu možnost jak se do střediska dostat a to je od jihu přes vesničku St.Christoph. Prvně budete projíždět přes Zürs, což je pouze shluk čtyř a pěti hvězdičkových hotelů, obklopený sjezdovkami. V létě připomíná město duchů, ale v zimě ožijí všechny hotelu na dobu pěti měsíců a nabízejí hostům ten nejlepší luxus a služby. Lech je zasazen do nádherného údolí obklopen ze všech stran horami a právem si zaslouží pojmenování nejkrásnější lyžařský resort v Alpách. Díky vesnickému rázu a původní architektuře se snaží místní dodržovat jednotnou tvář střediska. Jednotu však cítíte hlavně mezi místními lidmi, hoteliéry a podnikateli. I když si konkurují, táhnou za jeden provaz. 

 

Lyžování ve středisku

Lyžování ve středisku můžeme rozdělit mezi Lech a Zürs. Zürs je výše položený a nabízí náročnější lyžování na převážně červených sjezdovkách. I kvalita sněhu bývá na jaře lepší než v Lechu, který má také většinu sjezdovek obrácených na jih. Přesto to středisku nic neubírá na kráse a kvalitě. Další velkou atrakcí je tkz. Weisse Ring, kdy si můžete středisko přes tři údolí objet dokola. Stejnojmenný závod se pořádá každoročně v půlce ledna www.derweissering.at.
Středisko je také proslulé jistotou sněhu a s ním spojené i nekonečné možnosti freeridu. Středisko jako jediné v Rakousku nabízí možnost Heliskiingu. Helikoptéra Vás během 10min přemístí do výšky přes 2500m a svým průvodcem můžete absolvovat nekonečný sjezd do údolí.

 

          


Lech/Zürs je také vyjímečný nabídkou gastronomických a hotelových služeb. Pouze zde sídlí 11 pětihvězdičkových hotelů, které se dědí z generací na generaci. Je to znát i při poskytování veškerých služeb. Samozřejmě je zde i odpovídající vyšší cenová hladina. Avšak v porovnání s jinými TOP středisky ve Francii a Švýcarsku Vám zde nabídnout osobní přístup a rodinnou atmosféru.


www.lech-zuers.at
www.arlberg.net