Která střediska stále nabízí nejlepší lyžování v této roční době?

Mnoho středisek v Alpách, včetně níže položených vesnic, stále nabízí fantastické sněhové podmínky a podmínky na sjezdovkách, avšak s příchodem jarního počasí a růstem teplot je stále dostatek středisek, kde je možné užít si skvělou zábavu na sněhu nejen při lyžování až do dubna.

 

Střediska položená ve vyšší nadmořské výšce je stále garantována dostatečná vrstva sněhu, i když jsou v nižších polohách teploty již výše nad nulou.

 

 

 

Řada středisek nabízí svým hostům speciální akce a festivaly na konci sezóny, protože dny jsou delší a teplejší podmínky umožňují konání více akcí venku.

 

Slunečné počasí na konci sezóny je populární kulisou jedněch z nejlepších lyžařských a snowboardových festivalů, které nabízejí šanci poznat zajímavostí od světových hudebních produkcí a komedií až po závody na lyžích do vody a iglú-party.

 

 

 

Alpy mají tedy stále dostatek středisek, která jsou otevřená minimálně poloviny dubna a některá až do května, a co je ještě zajímavější, pobyty v těchto střediscích jsou za výbornou cenu.

 

Francouzské Alpy v současnosti nabízí výborné podmínky ve střediscích Chamonix, Val Thorens a Tignes.

 


Rakouské Alpy mají fantastické podmínky nejen pro lyžování ve střediscích Obergurgl, kde je klid a pohoda, a také St. Anton.

 

Švýcarské Alpy mohou poskytnout svým návštěvníkům fantastické výhledy ve střediscích Saas Fee a Andermatt.

 


Italské Alpy mají dle sněhového zpravodajství výbornou nabídku služeb pro zimní sporty ve středisku Cervinia.

 

Zdroj: www.telegraph.co.uk