Kronplatz rozšiřuje sjezdovky a snowpark

Italské Alpy, jižní Tyrolsko, Kronplatz

Tyrolský Kronplatz letos zvyšuje počet sjezdových tratí i snowpark. Můžete se těšit na 107 km sjezdovek a plocha snowparku se rozšiřuje až na 58 000 m2. Časem bychom se mohli dočkat i další sjezdovky do údolí Pusterta a napojení lanovek na železnici s přestupem v obci Percha.


Jako světová novinka byla loni představena přestavba lanovky Marchner. Letos se můžete touto prosklenou a prostornou kabinkou svézt i na Gipfelbahn. Pro Vaše pohodlí je v kabinkách připraveno 10 vyhřívaných kožených sedaček.

V příštích letech má Kronplatz v plánu i stavbu kabinkové lanovky Ried, která bude přímo na nádraží ve městečku Percha. Z vlaku tak můžete vyrazit rovnou na sjezdovky.

Na zmar nepřijde ani oblast Seewiese, jejíž sjezdovky se rozšíří na rozhlohu 100 km. Nástupní stanice kabinek v Olangu se rozšíří o restaurace, bar a aprés-ski klub.

Na své si přijdou i milovníci snowparků. Díky přestavbě se Kronplatz dostal mezi nejlepší freestylové evropské destinace. Rozloha snowparku by se měla vyšplhat až na 58 000 m2, k jehož renovaci padlo až 120 000 m3 sněhu. Je rozdělen na 4 různé oblasti - pro, medium, easy a family fun. Mohou se zde vyřádit jak začátečníci, tak zkušení freestylisté.

 

Zdroj: www.lyzovani.cz