Korutany - to pravé místo pro dovolenou

Stopy ve sněhu milovníků lyžování vedou do Korutan

Je skutečně každý začátek těžký? Ani moc ne na korutanských širokých a upravených sjezdovkách s jistotou sněhu, kde dlouhé fronty na vleky jsou zcela neznámým pojmem. Tady se naučí každý lyžař i snowboardista, a je jedno, zda starý či mladý, talentovaný nebo méně sportovně založený. O to se postarají korutanské lyžařské školy se svými 3-denními kurzy lyžování a jízdy na snowboardu, a to vše se zárukou vrácení peněz v případě neúspěchu.

 

 

Dobře vybavený lyžař se učí se zárukou úspěchu

V lyžařských kurzech certifikovaných korutanských lyžařských škol je záruka, že každý velice brzy začne točit své první obloučky po sjezdovce. Právě proto se v této zimní sezóně opět pořádají lyžařské kurzy se zárukou úspěchu. Ve třech dnech se začátečníci naučí natolik lyžovat, že žádná modrá sjezdovka by pro ně neměla být problémem. Za jednotnou cenu 129 EUR vč. zapůjčení vybavení (lyže, hůlky, boty, helma popř. snowboard, boty a helma), a to jak pro děti i pro dospělé. Pokud po 3 dnech nezvládnou svůj první sjezd, dostanou okamžitě celé kurzovné zpět. U špičkově odborně vzdělaných korutanských lyžařských instruktorů jste ale v tak dobrých rukou, že skoro nikdo této možnosti nevyužívá.

 

Klíč k výhodnějšímu lyžování

Jako klíč ke zvláště výhodné dovolené na lyžích funguje jak Topskipass Kärnten-Osttirol-Gold, který platí ve 31 lyžařských střediscích s více jak 1.100 kilometry sjezdovek, tak mnohé regionální skipasy a paušály s mnoha atraktivními službami v ceně.

V lyžařské oblasti Grossglockner/Heiligenblut obdrží děti do 10 let současně s nákupem skipasu pro rodiče tzv. průkaz sněhuláka (Scheemannkarte) za pouhé 2 EUR/den. V Bad Kleinkirchheimu/St. Oswaldu se zase starají o zvláštní pestrost aktivit v lyžařském ráji: Každý skipas na více než jeden den opravňuje buď k lyžování od 9 do 16 hodin nebo ke vstupu do obou termálních lázní. A s novou devizou – kartou Familien-Euro, lyžují děti do 12 let za pouhé 1 EUR za den (4. leden až 7. březen 2014).

V rámci týdnů Ski-Thermen-Wochen s nabídkou „Skipass-Inklusiv“ mohou lyžaři využít 50% slevu na vstup do lázní (8.až 30. březen 2014 včetně). Ve středisku Nassfeld s garancí sněhu je obzvlášť výhodné zapůjčení lyží pro děti jen za 1 EUR a za 11 EUR pro dospělé na celý den. Ve spojení s rezervací ubytování v zimních partnerských zařízeních okolo jezera Millstätter See lyžují děti do 14 let ve středisku Sportberg Goldeck zdarma (5.1.-30.3.2014). S třídenním skipasem Top-Ski-Pass si můžete užívat na Goldecku a současně dostanete volnou denní vstupenku do aquacentra Drautalperle v městě Spittal an der Drau.

 

 

Překvapení přímo na sjezdovkách

Když si užíváte na dlouhých slunečných sjezdovkách Korutan, občas tu narazíte také na velice příjemná překvapení.
V Nassfeldu, jednom z Top10 rakouských lyžařských středisek, je připraven nejrychlejší jazykový kurz v Alpách. V rychlé lanovce Millennium-Express, která vyveze lyžaře za pouhých 17 minut z údolí do nadmořské výšky 2.000 metrů, je pro zahraniční hosty připraveno seznámení s korutanským dialektem, kde se dozví, co to je třeba „Pfiateich“, „Jagatee“ nebo „Kasnudeln“. Na fotopointech si pak mohou nechat udělat foto na památku, díky více jak 20 wi-fi hotspotech si mohou zdarma zasurfovat po webu a hned zatepla se podělit se svými přáteli doma o své lyžařské zážitky. V labužnické gondole lanovky během nočního lyžování ochutnáte pravý korutanský speck a sýr a samozřejmě jsou servírovány i nápoje.

Dětská oblast „Katschis Kinderwelt“ v rodinném lyžařském středisku Katschberg udělá jistě dojem svými vyhřívanými pavilony uprostřed sjezdovek a šest kilometrů dlouhou „lyžařskou dálnicí“ A1. Ve středisku Turracher Höhe servíruje vlastní číšník na sjezdovce „Pistenbutler“ perlivé Prosecco a výtečnou zmrzlinu. Gerlitzen trumfuje zvláště širokými sjezdovkami, vlastní bezpečnostní a záchrannou službou na sjezdovkách, třemi velkými cvičnými areály, okruhem „Stella Ronda“ se 13 sjezdy a nádhernými panoramatickými výhledy na Villach. V Innerkremsu, středisku alpského výkonnostního lyžováni, se může lehce stát, že se na sjezdovkách nebo lanovkách setkáte s hvězdami lyžařského sportu jako je třeba Maria Riesch, Lindsey Vonn, Bode Miller nebo Ivica Kostelić. Ve středisku Sportberg Goldeck můžete prověřit svou výkonnost na 8,5 km dlouhé černé sjezdovce, nejdelší v Alpách, a na 50 ha freeridových terénů a svahů s hlubokým sněhem s neuvěřitelně krásnými výhledy.

 

Magické chvíle uprostřed mohutných třítisícovek

Je to překrásný pocit, když se splní sny a zažijete nezapomenutelné chvíle uprostřed třpytícího se světa horské krajiny v korutanské části Národního parku Vysoké Taury mezi Heiligenblut/Grossglocknerem, Mölltaským ledovcem a štítem Ankogelu. Místní alpští průvodci vás na vaše přání doprovodí do bílého světa hor a představí nejkrásnější místa na Großglockneru v obrovské lyžařské aréně na zcela jistě nejznámější rakouské hoře. Jediné korutanské ledovcové lyžařské středisko na Mölltalském ledovci odhalí svá skrytá tajemství při noční jízdě s čelovkami a při večeři doslova mezi oblaky. Tady, jak místní říkají, na „Mölli“, dopraví moderní lanovky hosty až do nadmořské výšky 3.122 metrů. Lyžařské středisko Ankogel/Mallnitz boduje takřka nekonečnými sjezdovkami a fantastickými terény pro jízdu v hlubokém sněhu.

 

Máte chut se seznámit s nabídkami?