KORUTANY - nezapomenutelná zimní rodinná dovolená na slunečné straně Alp

Ať jsou to prostorné a perfektně upravené sjezdové tratě nebo náročné terény s boulemi a svahy s prachovým sněhem, parky pro snowboardisty a freeridery s množstvím atrakcí nebo skvěle vybavené dětské lyžařské areály. V Korutanech, na slunném jihu Rakouska, se cítí rodiny s dětmi vždycky výborně. 24 korutanských oblastí zimních sportů má náruč otevřenou pro malé i velké hosty, pro začátečníky i ostřílené borce. Nikde se nečeká ve frontách na lanovky a hřejivé sluneční paprsky vnášejí jas do duší zimních sportovců. Je to však i celá řada mimořádných služeb, které přispívají k pocitu absolutní pohody. Patří k nim například lanovky s vytápěnými sedadly nebo malé chatky přímo na sjezdovce, kde je možné se ohřát. Jsou to také uniformovaní sluhové na lyžích, kteří podle vzoru anglických butlerů pečují formou malých občerstvení o lyžaře na sjezdových tratích, a jsou to rovněž kočáry s koňským spřežením, které fungují tako místní taxíky. A konečně, nezapomínejme ani na požitky kulinářské, neboť vězte, že korutanská alpsko-jadranská kuchyně je prostě báječná!

 


 

Odpovědní pracovníci v korutanském cestovním ruchu zkrátka velmi dobře vědí, jak vytvořit rodinám s dětmi optimální podmínky pro nezapomenutelnou zimní dovolenou. Někdo dává přednost lyžování, jiný snowboardingu a další pak alternativním zimním sportům. Někdo se chce bavit či prožívat adrenalinová dobrodružství, jiný si chce především odpočinout. Ať tak či onak, v Korutanech si přijde na své každý člen rodiny. Carpe diem - užívej si naplno každého dne, tak zní motto všech korutanských oblastí zimních sportů.

 

 

Spokojenost dětí působí pozitivně i na jejich rodiče. Toho jsou si korutanští hostitelé velmi dobře vědomi. Proto vybudovali pro kluky a holčičky nejen bezpečné sjezdovky, ale také fantastické snowparky, svahy s boulemi nebo závodní tratě s časomírou a kamerami, které je snímají jako skutečné hvězdy lyžařského nebe. Nechybějí ani lesní lyžařské stezky se skokánky, na nichž to krásně hází, sjezdovky se zpívajícími a tančícími pohádkovými figurkami a mnoho dalších atrakcí. Kromě toho na ně čeká velká dávka zábavy při divokých jízdách na saních na sáňkařských dráhách, při bruslení na zamrzlých hladinách jezer a dovádění na vodních atrakcích v četných korutanských termálních lázních.

 


 

V Korutanech očekává zimní hosty téměř 900 kilometrů sjezdových tratí v 24 oblastech zimních sportů. Přístup k nim pak odemyká univerzální klíč v podobě „Topskipasu Korutany a Východní Tyrolsko“. Další regionální skipasy a služby zahrnuté v ceně za pobyt doplňují zimní nabídku korutanských lyžařských oblastí. Pro rodiny s dětmi se tak otevírají takřka nevyčerpatelné možnosti, jak prožít v Korutanech dovolenou snů!