Korutany - jezera, která si zamilujete, obejdete pěšky a objedete na kole

Když chcete znovu načerpat energii, nemusí to být zrovna ve vysokých horách nebo na divoké vodě. U korutanských jezer mezi Alpami a Jadranem zdomácněla lehkost bytí.

Ráno si společně zaplavete v jezeře, posnídáte na terase a pak vyjedete na jezero ve člunu ze dřeva - na jezeře Millstätter See můžete objevovat mnoho odlehlých zátok. Další romantická trasa na vás čeká na vysokohorské pěšině u Milstätter See. U chaty Alexanderhütte pak začíná „cesta lásky - sentiero dell´Amore“ - tři inspirující hodiny a sedm míst, která vybízejí k zastavení. Co je to láska? Co jí dodává sílu? Průvodci na cestě vám budou nenápadné granátové kameny, ze kterých se dá vykřesat vášeň. 

Nabidky od EUR 147 / osobu (4 dny/3 noci)

 

 

Korutanská jezera patří s teplotou vody až 28° C v létě k nejteplejším jezerům v Rakousku. Milovníci koupání si na své přijdou například v regionu Nassfeld - Pressegger See. Na slunečné náhorní plošině v Nassfeld vás překvapí vodní stezka s fontánami, mlýnskými koly a potoky, kterou lze zdolat i s dětským kočárkem. Děti na zábavných hřištích doprovázejí komiksové postavy „Fix & Foxi“ a Lupo nebo zažívají vzrušení při letu s Flying Fox či v zážitkovém parku u teplého jezera Pressegger See, které pomocí karty „+Card PREMIUM“ zaručuje zábavu při koupání.


Nabidky od EUR 55 / noc

Kulinářský výlet na Gerlitzen Alpe, zábavná procházka městem v historickém centru Villachu, vedená exkurze po stopách starých hornických tradicí v Bad Bleiberg nebo četné vedené cyklistické túry - v regionu Villach – Faaker See – Ossiacher See je rozmanitost na programu dne, a to nejen se zážitkovou kartou tohoto regionu, Erlebnis Card. K tomu samozřejmě patří také jezera Ossiacher See nebo Faaker See, která lákají návštěvníky k několika osvěžujícím tempům nebo nabídkou vodních sportů. Právě tato kombinace radosti z pohybu a odpočinku tvoří kouzlo korutanských jezer. 


Nabidky od EUR 225 (5 noci na osobu)

 

 

To samé platí i pro jezero Wörthersee. Turistika a plavba lodí spojuje jezero s pevninou a otevírá návštěvníkům zcela novou perspektivu - mnoho klenotů architektury poblíž Wörthersee, jako jsou vily v nádherných parcích, vůbec zahlédnete pouze z vody. Jedna z tras vede nahoru k vyhlídce na Wörthersee. Pyramidenkogel je nejvyšší dřevěná vyhlídková věž na světě a nabízí vám velkolepý výhled do dálky.


Nabidky od EUR 120 (4 noci v penzionu)

 

 

Region Klopeiner See v jižních Korutanech upoutává svým mystickým světem hor, například krápníkovými jeskyněmi Obir. Do prehistorie vás zavede rodinný výlet v geoparku Karawanken. Pod odborným vedením budete v korytu řeky Vellach hledat zkameněliny. Při zkušebním šnorchlování v jezeře Klopeiner See můžete objevovat živou faunu a floru. Při paddleboardingu si pak každý může vyzkoušet svou rovnováhu.

 

 

Region Klopeiner See v jižních Korutanech s 912 km stezek pro trekking a horská kola se výborně hodí i pro náročné cyklisty. Vrcholem je pak nejdelší trasa pro horská kola v Evropě, Flow Country Trail na vrcholu Petzen!


Nabidky od EUR 332 (7 noci v penzionu)


Více informací na: dovolena.korutany.com