Korutany - Drávská cyklostezka

Na cyklostezce podél řeky Drávy se budete cítit jako v krajině věčné hojnosti, blaženosti a požitků. Na březích řeky, v idylických postranních údolích - všude lákají k návštěvě hostince se specialitami, které můžete ochutnat jen v nejjižnější rakouské spolkové zemi. Tady se stává cyklistika skutečným požitkem.

Na výlet po drávské cyklostezce byste si měli v klidu naplánovat několik dní. Ne kvůli její fyzické náročnosti a potřebě častých zastávek na odpočinek, ale proto, že za každou zatáčkou, každým ohybem řeky číhá pokušení, většinou v podobě gastronomických lákadel. Samozřejmě je možné celých 222 kilometrů, kterými se Dráva od severu na východ vine korutanskou krajinou, projet v necelých 4 dnech. Tak ale přijdete o všechny krásy a zážitky.

 

Například bylinková obec Irschen, která leží na sluncem zalévané terase nad údolím Oberen Drautal. Je to dobře ukrytý klenot, který musíte vidět, slyšet, cítit a ochutnat. Tady se vše točí kolem pěstování a využití bylinek. Máte problémy s koleny? Doporučí vám irschenský kostival. S pomocí tinktury z kořene růžově kvetoucí rostliny se jede na kole jako byste ho znovu namazali. Zdravé jsou také kořalky, se kterými doslova kouzlí ve sklepě svého hostince Walter Heregger. Používá puškvorec, všedobr horský nebo řebříček. Bylinky sbírá v horách až 2000 m n. m. vysokého alpského pohoří Kreuzeckgruppe.

 

Vedeni zalesněnými úbočími Gaitalských alp s výraznými skalnatými vrcholky se to lehce šlape do pedálů směrem na město Spittal, kde zcela určitě stojí zato si udělat delší zastávku. Café Moser se jmenuje skutečný chrám sladkostí a dortů, kde si cyklista může pochutnat také například na jablečném štrúdlu (Apfelstrudel) nebo korutanské bábovce, v tomto případě ve formě zmrzliny (Eisreindling). Kavárna patří k více než 50 hostincům na drávské cyklostezce, ve kterých jsou cyklistům nabízeny místní speciality jako korutanské plněné taštičky (Kärntner Kasnudeln), místní zauzená a sušená šunka (Bauernspeck) a čerstvé ryby z řeky Drávy. Hotely, penziony a hostince nabízejí ubytování na jednu noc, mají zabezpečené uložení jízdních kol a možnost usušení mokrého oblečení.

 

Na drávské cyklostezce byste měli být připraveni i na malé zajížďky. Například k jezeru Faaker See, nádhernému přírodnímu bazénu, které září ve slunci sytě tyrkysovou barvou. Závislost tu můžete získat na šťavnatých porcích hodiny dušené sváteční kachny, kterou je odnepaměti vyhlášen hostinec Tschebull v obci Egg am Faaker See. Ale buďte klidní, co v Tschebullu načerpáte nad limit, to můžete vysportovat na cyklistickém okruhu okolo jezera Faaker See.

Na cestě do Villachu určitě nepřehlédnete v polích barevné strašáky. Ti slouží jako ukazatelé cesty na místní skutečně jedinečné slavnosti. Protože, když korutanci mluví o „Ackern“, myslí tím festival, který po celé léto probíhá v okolí města pod širým nebem v moři 200.000 kvetoucích slunečnic.

 

Máte chut se seznámit s nabídkami? Najdete je ZDE

Nabídky ubytování najdete ZDE