Koronavirus: Aktuální situace ze střediska 3Zinnen v Jižním Tyrolsku

Situace koronaviru v Jižním Tyrolsku je dle posledních informací ze včerejška  dne 25. 2. 2020  klidná. V žádném z lyžařských středisek v Itálii či v Rakousku nejsou zjištěny problémy. Nicméně je třeba dodržovat několik preventivních opatření. Přečtěte si vyjádření střediska 3Zinnen na aktuální stav společně s doporučením Ministerstva zdravotnictví.

Aktuální stav ze střediska 3Zinnen v Jižním Tyrolsku

"V tento moment je u nás vše v pořádku a provoz střediska funguje normálně a v poklidu. V dalších dnech uděláme pár opatření k ochraně před virem – desinfekční stanice/místa, kde si lidé mohou mýt ruce atd. Navíc máme každý den meeting, kde zhodnocujeme aktuální situaci. Nyní není žádný důvod k obavám, a to také z toho důvodu, že jsme v Jižním Tyrolsku a naše vláda dělá vše proto, aby se nákaze vyhnula"  popisuje aktuální situaci ze dne 25. 2. 2020 pan Fabian Happacher, 3Zinnen, Jižní Tyrolsko.

Situace je v Jižním Tyrolsku pod kontrolou

Informace z Ministerstva zdravotnictví Jižního Tyrolska:

Včera (25. 2. 2020) se konalo setkání s generálním ředitelstvím zdravotnické komory s odborníky z oblasti hygieny a infekčních chorob. Šlo především o to, stávající situaci vyhodnotit, a na základě stávajících směrnic, vydaných organizací WHO a ministerstvem zdravotnictví, ji pečlivě sledovat. V Jižním Tyrolsku je stále situace pod kontrolou, stejně jako tomu bylo doposud. Na zasedání „Task-Force“ se vyhotovil pohotovostní plán, v případě, že by nastala taková nepředvídatelná situace jako v Lombardii, kde se již vyskytla nákaza virem.

„Nepřetržitě sledujeme situaci a striktně dodržujeme pokyny Ministerstva zdravotnictví“, zdůrazňuje Pierpaolo Bertoli, generální ředitel zdravotnické komory. „V případě zveřejnění nových skutečností , budou tato opatření okamžitě zavedeny v Jižním Tyrolsku“,  dodává k situaci Bertoli.

Co dělat v případě podezřejní na onemocnění koronavirem

Nejdůležitější upozornění teď je takové, že pokud máte příznaky podobající se chřipkovému onemocnění, nechoďte k praktickému lékaři osobně, vyhýbejte se čekárnám, a doktora kontaktujte nejdříve telefonicky. Doporučuje se také dbát na obecná hygienická opatření pro prevenci infekce.

Ministerstvo zdravotnictví uvádí tyto základní body prevence

  • Časté mytí rukou
  • Vyvarujte se úzkého kontaktu s lidmi, trpícími akutním infekcemi dýchacích cest
  • Nedotýkejte se rukama očí, nosu nebo úst
  • V případě kýchnutí či kašle si zakrývejte ústa a nos
  • Masku používejte v případě, že máte podezření, že jste nemocní, či jste o nemocné pečovali
  • Produkty, vyrobené v Číně, nebo balíky z Číny nejsou nebezpečné
  • V případě horečky nebo kašle, které se u vás vyskytly po návštěvě Číny před méně než 14 dny, volejte 155 nebo 112
  • Domácí zvířata nešíří Coronavirus

S kým se poradit

Potřebujete se poradit v souvislosti s aktuálním výskytem koronaviru, ať už jste občan či zdravotník? V tom případě je vám k dispozici infolinka Státního zdravotního ústavu, která má číslo: 724 810 106. Linka je v provozu denně od 9 do 21 hodin.

Pro další aktuální situace, konkrétně z Jižního Tyrolska, sledujte web SuedTirol.info.