Kitzbühel – Streif je připravený pro největší závod sezóny

Středisko Kitzbühel v rakouských Alpách hlásí, že sjezdovka Hahnenkamm je připravena a závod by se klidně mohl jet již o tomto víkendu.

Kitzbühel bude nyní pracovat již jen na kosmetických úpravách. Musí se zkontrolovat stromy kolem sjezdovky, zda jsou zasněžené, a také zda je možné jet i mimo sjezdovky na lyžích.

Příprava závodních tratí ve středisku Kitzbühel je v současnosti již téměř ukončená. Práce kolem nich jsou jen drobné. Nyní se bude pracovat na bezpečnosti kolem sjezdovek s ohledem na minulé závody. Dále je potřeba u sjezdovky Hahnenkamm kancelář závodu.

 

 

 

Tyto přípravy již nejsou závislé na počasí a sněhovém zpravodajství.  Vše bude dokončeno do pondělka 22.1.
Kitzbühel bude mít v neděli dostavěny poslední tribuny na slalom. Organizátoři závodu Hahnenkamm chtějí letos umožnit ještě více návštěvníkům vidět start a staví extra tribuny na stání v blízkosti startu.

 

 

 

To, co milovníci lyžování označují jako led, to na svahu Hahnenkamm naleznete jen velmi málo. Samozřejmě se kvalita sjezdovky může ještě změnit s ohledem na počasí, které bude v nadcházejících dnech. Podle sněhového zpravodajství se ještě ochladí a připadne čerstvý sníh.

Pokud vyjde předpověď, začne sněžit v úterý odpoledne. Na dlouhodobou předpověď se Kitzbühel nespoléhá, práce týkající se úprav se budou organizovat ze dne na den dle aktuální potřeby.

Pokud však přijde vítr a mlha, mohou nastat větší problémy, protože může být ovlivněn kompletní program závodu. Na začátku mohou být ovlivněny přesné termíny tréninku. Přesné počasí na závod zatím není úplně známo.

 

 

 

Pokud tedy máte chuť a čas vyrazit do rakouských Alp, Kitzbühel vás uvítá spolu s velkolepou akcí sezóny – závodem Hahnenkamm.

 

Zdroj: www.sn.at