Kaprun – spojení Maiskogel – Kitzsteinhorn

Na dlouho očekávané otevření propojení areálu Maiskogel s ledovcem Kitzsteinhorn si budeme muset ještě chvíli počkat. Tým, který pracuje na výstavbě nové lanovky, má plné ruce práce. V srpnu 2018 proběhla instalace pilířů nové lanovky. Jednotlivé komponenty pilířů byly instalovány za pomoci helikoptéry s milimetrovou přesností. Nová desetimístná gondola na Maiskogel by se měla otevřít v prosinci 2018, stejně jako terminál v centru Kaprunu.

Od prosince roku 2018, tedy pro sezónu lyžování 2018/2019, spojí nová lanovka MK Maiskogelbahn, rozdělená do dvou sekcí, centrum střediska Kaprun o nadmořské výšce 768m s nejvyšším bodem vrcholu Maiskogel ve výšce 1570m. Uprostřed tohoto spojení se nachází prostřední stanice Stanger v nadmořské výšce 1137 m.

Desetimístná kabinová lanovka je vedená na jednom laně. Během pouhých 12 minut jízdy přepraví až 2800 osob za hodinu na oblíbené středisko lyžování pro rodiny s dětmi. Ideální lyžařský areál pro začátečníky a lyžařské školy se nachází v okolí prostřední stanice Stanger. díky možnosti sjet až dolů do údolí může začít lyžování dříve, případně skončit později.

Kaprun Centrum

Kromě již zmiňované kabinkové lanovky na Maiskogel ve středisku Kaprun se v prosinci 2018 otevře i nové Kaprun Centrum. Jedná se o multifunkční budovu s pokladnami a centrálou společnosti Gletscherbahnen Kaprun AG, která provozuje lanové dráhy na ledovec Kaprun.

V moderní úschovně lyží, která nabízí až 2000 míst, si mohou hosté, kteří bydlí přímo ve středisku Kaprun, zanechat svou výbavu a dojít pohodlně pěšky nebo s pomocí skibusu nebo městské dopravy na hotel a zpět k lanovce. Intersport Bründl, oblíbený obchod se sportovním vybavením ve středisku Kaprun, zde nabídne možnost zapůjčení lyžařské výbavy či zakoupení potřebných doplňků.

Vrchol dlouholetého snu střediska Kaprun, tedy propojení střediska s vrcholy Maiskogel a Kitzsteinhorn, přijde v prosinci 2019, kdy zahájí provoz moderní lanovka 3K Kaprun-Kitzsteinhorn-K-onnection.

Kaprun - Spojení Maiskogel -Kitzsteinhorn

 

Zdroj: https://www.k-onnection.com/en/