Kam vyrazit za sněhem na konci sezóny?

I když většina z nás již uložila zimní věci na příští sezónu a těší se z teplých jarních dnů, v Alpách padal minulý týden čerstvý sníh, který zpříjemnil stále ještě dobré podmínky pro lyžování. Některá střediska dokonce zaregistrovala až 125 cm čerstvého sněhu.

Nám geograficky nejbližší rakouské Alpy stále nabízí velmi dobré podmínky ve vysoko položených střediscích na ledovci jako Kitzsteinhorn, Sölden, Tux a další. Ve středisku Obergurgl v údolí Ötztal připadlo nádherných 50cm, naproti tomu Kitzbühel sníh jen lehce pocukroval.

Francouzské Alpy také zažily v uplynulém týdnu lehké sněžení. Stromy tak dostaly opět bílý kabát. Dobré podmínky pro lyžování stále nabízí střediska v oblastech Espace Killy, Trois Vallées a Grand Massif, dále pak středisko Portes du Soleil a lyžařská oblast Tarentaise.

Švýcarské Alpy patří k oblasti, která nejvíce vytěžila ze sněžení v minulém týdnu. Díky němu tak stále nabízí širokou nabídku pro zimní sporty. Středisko Zermatt má za poslední týden přírůstek čerstvého sněhu ve výši 1metru. Region Jungfrau udržuje díky nízkým teplotám dobrou kvalitu sněhu i díky čerstvému, který připadl minulý týden. Quatre Vallées hlásí z konce minulého týdne 30cm.

italských Alpách napadlo minulý týden nejvíce sněhu v severní části. Oblasti Via Lattea a Monterosa si při pohledu na bílou krajinu mnou ruce. Údolí Aosta se střediskem Pila se těší z příjemného přírůstku 20cm. Madonna di Campiglio sice nehlásí žádné výrazné přírůstky čerstvého sněhu, avšak podmínky pro lyžování jsou typicky jarní. Pokud však vyrazíte na svah dopoledne, stále budete mít skvělé zážitky.

I do německých Alp dorazil čerstvý sníh minulý týden, ve středisku Garmisch připadlo 10cm.

Alpské vesničky sice už zdobí jarní výzdoba díky blížícím se Velikonocím, avšak střediska díky fantastickým přírůstkům v lednu a občasným nízkým teplotám udržují dobrou kvalitu pokrývky na svazích a některých tratích zvláště ve výše položených střediscích.

Zima ještě nekončí!