Kam vyrazit na lyže v květnu?

Mnoho lyžařských areálů končí svoji zimní sezónu posledního března, některé v polovině dubna. Několik středisek je však v provozu až do konce května nebo dokonce po celý rok - a nabízí velmi dobré sněhové podmínky.

Pokud se rozhodnete navštívit Alpy ještě v květnu, můžete se těšit na poloprázdné sjezdovky, vyšší teploty a hlavně slunečnou oblohu. Doporučujeme vyrazit na sjezdovky brzy ráno, sníh pak pod nátlakem slunečních paprsků rychle měkne a těžkne. S největší pravděpodobností ukončíte svůj lyžařský den dříve, než začnou jezdit rolby, takže se ranní vstávání vyplatí.

S vyšší nadmořskou výškou se zvyšuje pravděpodobnost, že bude sněžit, takže i na jaře se můžete dočkat čerstvého prachového sněhu.

Není nad to si zalyžovat pouze v tričku pod slunečnou oblohou. Navíc jsou jarní dny delší, takže si užijete více zábavy.

 

Top jarní lyžařská střediska

 

Hintertux, rakouské Alpy

Proč? 1.000 m + vertikální, rychlé vleky

Otevřeno 365 dní v roce

Hintertux je jedno ze dvou středisek, které jsou přístupné po celý rok. Pokud počasí dovolí, lyžuje se od dubna do listopadu každý den. Na vrchol vás vyvezou moderní a velkokapacitní vleky. V květnu je obvykle v provozu kolem 40 km sjezdovek, pokud jsou velmi dobré sněhové podmínky, můžete lyžovat až na 65 km tratí. Jarní lyžování doprovází řada festivalů a párty víkendů, které udržují tu pravou zábavnou atmosféru.

 

 

 

Tignes, francouzské Alpy

Proč? Nejdelší sezóna ve Francii, rychlý přístup na sjezdovky

Otevřeno do poloviny května

Středisko Tignes bylo dříve v provozu celoročně, nyní zde můžete lyžovat do poloviny května. Na více jak 100 km sjezdovek leží kvalitní sněhová nadílka, díky které se dá lyžovat od vrcholu až k té nejnižší sjezdovce. Vysoká nadmořská výška střediska dovoluje rychlý přístup k ledovci Grande Motte podzemní lanovkou. Tam na vás zaručeně čeká kvalitní sníh!

 

Passo Tonale, italské Alpy

Proč? Hluboký sníh a náročné sjezdovky

Otevřeno až do července

Lyžařské středisko Passo Tonale v oblasti Val di Sole má vždy buď nejvíce sněhové pokrývky, nebo se řadí mezi první příčky těch nejvíce zasněžených v Itálii. Díky tomu se zimní sezóna může protáhnout až do července. Spolu s uvolněnou italskou atmosférou nabízí ledovec s nadmořskou výškou 3.000 m strmé červené a černé sjezdovky. V květnu je většina terénu přístupná, lyžovat můžete na 50 km tratí. Kvalitní sníh leží od nejvyšší sjezdovky až po tu nejnižší.

 

Zermatt, švýcarské Alpy

Proč? Nejvýše položené vleky a lyžování až do Cervinie

Otevřeno 365 dní v roce

Středisko Zermatt disponuje kvalitním sněhem po celých 365 dní v roce. Do poloviny května se dostanete na lyžích až do střediska Cervinia, kde máte k přeshraniční sjezdovce k dispozici až 100 km tratí. Jakmile Cervinia ukončí provoz, počet sjezdovek klesne na 60 km - Matterhorn a Zermatt. Nejvyšší lanovka v Evropě vás doveze až na samý vrchol Matterhornu, kde sněží po celý rok a sníh je tak stále kvalitní.

 

  

 

Zdroj: www.onthesnow.co.uk