Jak vypadat při lyžování jako profík

 

Ať jste milovník lyžování nebo snowboardingu, tady je pár tipů, jak vypadat, jako že přesně víte, jak to má vypadat. Pokud tuto zimu navštívíte Alpy, pak je dobré vědět, co si hlídat, abyste nepůsobili jako někdo, kdo na lyže kouká jen v televizi.

 

Hlídejte si mezeru

První věc, kterou si musíte hlídat, je mezera mezi helmou a špičkami lyží, aby se Vám nerozjely.

 

Srovnejte si nohavice

Přetáhnout lyžařské kalhoty přes přeskáče (včetně vnitřní vložky proti sněhu) znamená, že se vám nedostane sníh dovnitř. A budete se cítit pohodlně a vypadat více cool.

 

 

Zavěste si hůlky

Pokud neustále ztrácíte hůlky, znamená to, že je držíte špatně. Správný úchop je přes provlečení poutek na zápěstí a uchycení madel. Pokud spadnete, pak byste je neměli ztratit.

Pokud se však vydáte mezi stromy, zapomeňte na poutka a chyťte hůlky přímo za rukojeti, abyste se vyhnuli tomu, že se vám hůlka zachytí o strom a strhne vás zpět.

 

 

 

Noste lyže s lehkostí

Při lyžování a přesunech mezi lanovkou a dobrou restaurací byste měli lyže nosit na rameni a ne v náručí. Zkontrolujte si, že máte vázání dobře spojené. Držte špičky blízko k tělu, abyste patkami nikoho nevzali po hlavě.

 

 

 

Opouštějte lanovku s dekorem

Nehod při vystupování z lanovky se stává stále mnoho – zapomenete si zvednout zábranu, zachytíte batohem o sedadlo, někdo ze spolucestujících se rozhodne při výstupu směřovat jiným směrem přes cestu ostatním spolucestujícím… Pokud se chcete vyhnout jakýmkoliv kolizím, prostě při vystupování jeďte přímo rovně. Pokud si nejste jistí, že toto ostatní udělají, prostě se držte mírně vzadu a uvidíte, kterým směrem se vydají.

 

 

 

Brýle na helmě

Nezapomeňte si při sundavání helmy hlídat brýle, abyste je nepřetáhli přes helmu a pak vám ze zadu nebouchali do helmy.

 

 

 

Vyhněte se trapasům při průchodu brány u lanovky

Píp, píp… a můžete jít. Bohužel stojíte daleko od ramena brány, když si pípnete permanentku, nebo ještě lépe – máte jednu nohu za bránou a druhou před. 

Minimalizujte tento trapas tím, že budete nosit skipas v kapse levé ruky a směřujte obě nohy před turniket, abyste správně prošli.

Pokud se to přeci jen stane, nesnažte se dostat nohu s lyží přes turniket. Jednoduše vypněte vázání a za turniketem si lyži opět nandejte.

 

 

Zacvakněte přeskáče napoprvé

Pokud se vám nedaří zapnout boty do vázání, pak je problém většinou ve sněhu či ledu, který přituhl na botu zespodu nebo do vázání. Správný profík si před lyžováním vždy zkontroluje boty i vázání a poté na první pokus nazouvá lyže.

 

 

 

Zastavte snowboard

Jen amatér nechá snowboard na svahu vázáním nahoru. Pokud toto někdo udělá, většinou ho za pár vteřin vidíte běžet po svahu za ujíždějícím snowboardem. Profík ví, že snowboard se pokládá vázáním na sníh, aby neujel.

 

 

 

 

Na snowboardu začínáme ke svahu

Pokud se zvedáte a chcete si užít perfektní jízdu na snowboardu, pak určitě začínejte obličejem ke svahu. Jen amatér se zkouší zvednout čelem ze svahu a prohýbá se do luku.

 

 

 

 

Zdroj: www.telegraph.co.uk