Ischgl vyhlásil zákaz nošení přeskáčů pod pokutou

 

Středisko, které je známé mimo jiné díky svým rušným nocím a oslavám po lyžování, zavedlo zákaz nošení přeskáčů. Lyžaři nesmí od 20 hod do 6 hod nosit lyžáky. Kromě toho nesmí nosit ani lyže, hůlky a snowboardy ve stejném čase.

 

Ne, opravdu se nejedná o výmysl. Kdo si chce vyrazit na party ve středisku Ischgl, musí si buď zvolit jiné středisko, nebo respektovat toto nařízení. Město bude za porušení udělovat pokuty ve výši až 2000 EUR. Běžné překročení tohoto zákazu bude standardně pokutováno 25 EUR. Zákaz platí od 20.11.2016 do 5.5.2017.

 

Jak k zákazu došlo?

K nočnímu zákazu vedly dva důvody: omezení hluku a nebezpečí úrazu. Stále totiž existovalo riziko úrazu, když opilí lyžaři s lyžemi na ramenou chodili po ulici. V minulých letech docházelo k řadě úrazu a zranění tím, že někdo nesl lyže přes rameno. Současně docházelo k hluku při chůzi v přeskáčích po asfaltu.

 

Co dělat, když jste ještě venku?

Pokud se zdržíte o pár hodin déle v baru nebo na horské chatě, doporučuje Turistické centrum na cestu zpět do hotelu použít taxi. 10 m k taxi totiž nejsou pokutovány.

 

Zdroj: www.schneehoehen.de