Francouzské Alpy a jejich nejlepší střediska

 

Francouzské Alpy jsou stále v kurzu, protože nabízejí největší variabilitu středisek na světě. I když ceny zvláště ve větších střediscích navyšuje inflace, je stále velká řada návštěvníků, která je francouzským Alpám loajální. Rakouské a italské Alpy jsou mnohem levnější alternativou, proto je trendem současnosti odliv návštěvníků z francouzských Alp.

Představíme Vám nyní několik středisek podle toho, pro jakou kategorii lyžařů jsou vhodná.

 

Nejlepší pro začátečníky

  • Courchevel

Courchevel nabízí na první pohled neobvyklou nabídku pro začátečníky, avšak středisko má i jiné tváře. Je situováno na konci ohromné oblasti Trois Vallées, které zahrnuje Méribel a Val Thorens, nejútulnější a nejdražší je však Courchevel. V méně módních střediscích Moriond, Village, Le Praz a La Tania naleznete levnější ubytování. Moriond je ideální pro začátečníky, nabízí příjemné mírné svahy a je propojené dopravou do zbylé oblasti Trois Vallées. Svahy pro začátečníky kolem Courchevel jsou rovněž velmi dobré, mírně svažité a s jednoduchými vleky.

Alternativy: Alpe d´Huez, Morzine a Val Cenis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nejlepší pro mírně pokročilé

  • Serre Chevalier

Serre Chevalier je celkový název pro tucet vesniček podél silnice vedoucí z historického města Briancon v jižní části Alp, zahrnující lyžařskou oblast s celkovým počtem 250 km sjezdovek a 61 lanovkami. Oproti severnějším střediskům Val d´Isere nebo Courchevel je Serre Chevalier o trochu menší a na o trošičku menší technické úrovni, avšak přátelské, více odpočinkové. Jednou z hlavních vesniček je Monetier Les Bains, útulné lázeňské středisko, které je klidné a má svůj šarm než jiné např. Villeneuve a Chantemerle.

Alternativy: Les Arcs, La Plagne, Flaine a Méribel

 

Nejlepší pro pokročilé

  • Val d´Isere
     

Středisko Val d´Isere se rozkládá podél vysoko položeného údolí a dělí se o rozsáhlou oblast Espace Killy se sousedním střediskem Tignes. Val d´Isere je rozdělené do řady sektorů, do centrální patří lanovky Solaise a Bellevarde, více klidnější jsou La Daille, Le Laisinant a Le Fornet. Stejně jako ve většině středisek, i zde je většina svahů mírně pokročilých, takže i když nejste více pokročilý, nemusíte se obávat, že si zde neužijete to pravé lyžování. Ale pokud jste pokročilý, zvláště pokud jste ochotni investovat do odborného doprovodu do přírodního terénu, pak je Val d´Isere to pravé středisko pro Vás.

Alternativy: Chamonix, Sainte Foy  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdroj: www.telegraph.co.uk