Dolomity – stále tajemná zimní krajina

 

Slunce, sníh a úžasná atmosféra na svazích jižního Tyrolska

 

Jižní Tyrolsko, nejsevernější část italských Alp, patří ke klenotům světového dědictví UNESCO díky Dolomitům. Naleznete zde jedno z nejlepších lyžování a krajiny pro zimní sporty na světě. Když se k tomu přidá 300 dní slunečného počasí za rok a garance sněhu od prosince do dubna, jde o místo pro opravdové milovníky lyžování a sněhu. Nejsou to však jen sníh a krajina, které jsou důvodem návštěvy. Jižní Tyrolsko spojuje alpskou a středomořskou kulturu ovlivňující vše od regionální kuchyně a vína až po tradici lázní – vše se spojuje v nádherné a jedinečné přírodě.

 

Dolomity nabízí známé oblasti Dolomiti Superski a Sellaronda, jsou tedy regionem skvělého sjezdového lyžování a běžeckého sportu pro lyžaře i snowboardisty všech úrovní s širokou nabídkou lyžařských škol. Po dni plném lyžování si můžete vychutnat aktivity po lyžování v hospůdkách nebo si dát místní dobrotu. Jižní Tyrolsko má dlouholetou tradici lázeňství s mnoha lázněmi a termálními koupelemi, které nabízí mléčné, medové či další lázně – skvělý způsob jak relaxovat po lyžování.

 

Dolomiti Superski patří k největším světovým oblastem lyžování nabízející celkem 1200 km sjezdovek pokrytých skvělým sněhem ve 12 různých střediscích.

Každá oblast má přímý přístup do této úžasné sítě, na kterou stačí jeden skipas.

Díky rozsáhlé nabídce lyžování jsou zde svahy jak pro začátečníky, tak i pro šampiony na svahu, stejně tak skvělé tratě pro běžecké lyžování a výborné terény pro sjezd mimo značené sjezdovky.

 

  

 

Jižní Tyrolsko zahrnuje rovněž přístup do oblasti Sellaronda, 26 km dlouhý okruh pro milovníky lyžování kolem masivu Sella Massif s dobře upravenými sjezdovkami a moderními lanovkami. Sellaronda je jednou z nejúžasnějších tratí v Alpách a propojuje čtyři údolí v Dolomitech: Gardena, Fassa, Livinallongo a Badia. Alta Badia a Val Gardena se nachází v jižním Tyrolsku. Během pěti hodin mohou milovníci lyžování kompletně projet celý okruh kolem impozantních vrcholů Dolomit a nabídne se jim úžasný výhled.

 

Jižní Tyrolsko je fantastickou destinací s mnoha aktivitami – nejen pro lyžování! Milovníci adrenalinu si mohou užít lezení na zmrzlých vodopádech, nebo se můžete projet na ponících nebo se nechat svézt na saních tažených koňmi. Jižní Tyrolsko je zimní krajina s nekonečnými možnostmi.

 

 

 

Zdroj: www.dolomiti.it