Davos Klosters - jedno z největších středisek Alp

Lyžaři, Carvisté, snowboardisté, freestyleři a freeridisté – nebo lépe všichni milovníci zimních sportů – si zde přijdou na své.
V Davosu máte z čeho vybírat - od superpipe na Jobshornu, přes sjezdovku pro carvisty v Parsenn, přes nezapomenutelné freeridové sjezdy v Pischa, po sjezdovku pro děti v Madrid a Rinerhorn. Od párty po lyžování ve středisku Jakobshorn, přes útulnou sluneční dřevěnou terasu v Parsenn nebo Pischa, přes zimní bar ve středisku Madrid po romantickou večeři při svíčkách na Rinerhornu. Davos Klosters nabízí pro každého něco.

 

 

 

Parsenn

Lyžařské středisko Parsenn je přístupné z Davosu a Klosters a je největším z pěti středisek tvořících oblast. Nabízí sjezdovky všech úrovní, od začátečníku až po prudké svahy. 15 horských restaurací se postará o příjemný pocit v žaludku a pozve vás načerpat sluneční paprsky na terasy. Parsenn nabízí nejdelší sjezdovku. 12 km pojedete z vrcholu Weissfluhgipfel až do Küblis. Odtamtud doveze milovníky lyžování Rhätische Bahn zpět do Klosters nebo Davosu. Tento servis je v ceně skipasu.

 

Jakobshorn

Na zimní sezónu 14/15 byla první sekce lanovky „Pendelbahn“ kompletně inovována a nabízí více komfortu a dvojnásobnou kapacitu. Jakobshorn je známý pro různorodý sortiment gastronomie a jako vrchol freeridystů. Superpipe a Jatz Park jsou jim k dispozici. Jatz Park nabízí čtyři linky s 20 prvky. Kromě toho si můžete užít zábavu při dobrém jídle na slunečné terase za zvuku hudby od mezinárodních DJ nebo se zchladit ve vířivce. Jakobshorn je vrchol plný zážitků pro široké publikum a milovníky gastronomie.

 

Rinerhorn

Rinerhorn je známý svou rozmanitostí nabídky a platí mezi místními za špičku. Pro děti je zařízen trpasličí parkúr s rozličnými atraktivitami. Sjezdovky jsou zde zařízeny pro rodiny a nepatří mezi nejtěžší. 3,5 km dlouhá sáňkařská dráha je osvětlená, takže si můžete jít zajezdit i v noci. Každý pátek je možnost dát si v horské restauraci večeři při svíčkách s klasickými švýcarskými specialitami.

 

Pischa

Rodiny zde naleznou mnoho aktivit pro sportovce. Pro rodiče, kteří si chtějí užít pár hodin o samotě, je ideálním řešení Dětský svět Pischa. O děti od 3 let je zde skvěle postaráno. Ani freeridisté tu nepřijdou zkrátka – Pischa platí za výchozí bod pro řadu freeridových túr. Zimní procházka od horní stanice k vyhlídkovému místu Hüreli nabízí dechberoucí výhled na Davos a vrcholy Davos Klosters Mountains. Pische je menší ale příjemná alternativa pro všechny, kteří si chtějí užít lyžování mimo největší mumraj.

 

Madrisa

Lyžařské středisko Madrid je známé jako rodinné středisko. Na vrcholu Hausberg nad střediskem Klosters je Madrisaland. Děti zde mohou sáňkovat, stavět ze sněhu nebo se naučit lyžovat. Kromě toho jsou nejmenší profesionálně hlídáni. Ráj pro děti! Kromě toho zde naleznete kulinářské centrum.

 

 

 

ZIMNÍ PROVOZNÍ DOBA 2014/2015

Parsenn Davos
14. listopadu 2014* – 12.dubna 2015
Parsenn Klosters 28. listopadu 2014 – 12.dubna 2015
Jakobshorn 19. prosince 2014 – 19. dubna 2015
Rinerhorn 19. prosince 2014 – 6. dubna 2015
Madrisa 19. prosince 2014 – 6. dubna 2015
Pischa dle jízdního řádu zima 2014/2015

*předpoklad, záleží na sněhových podmínkách

 

FAKTA A INFORMACE

Výška 1500 – 2844 m n.m.
Sezóna 14. listopadu 2014 až 19. dubna 2015
Sjezdovky přes 300 km (modré: 23,75%, červené: 42,62%, černé: 19,21 %, odjezdové/žluté: 14,4%)
Zařízení 87 lanovek a vleků
Zimní sporty 3 sáňkařské dráhy s celkovou délkou 22 km, zimní turistické trasy 127 km, běžecké tratě pro klasický styl 77 km a skating 46 km
Noční sáňování
Noční lyžování na svahu Rinerhorn
Každou středu a v pátek od konce prosince do poloviny března, od 19 do 23 hodin
Odkazy www.davos.ch/bergbahnen
www.mountainhotels.ch

 

Horské hotely – turistické služby v Davos Klosters

Uprostřed Alp obklopené dech beroucí horskou kulisou a v idylické krajině leží Davos, nejvýše položené město v Evropě (1560 m.n.m.). Horská příroda fascinuje. Prázdninové dny můžete strávit relaxačně nebo sbírat zážitky, jak si budete přát. Zde to žije. Můžete si však v klidu užívat přírodu a klid.


„Prázdniny na dlani“

V této kouzelné krajině se nachází Mountain hotels - 20 horských hotelů a penzionů různých kategorií a nabízejí celkem 1900 lůžek. Pro turisty je připraven produkt Prázdniny na dlani. Základem je skvělý poměr cena/kvalita a přímé využití zákazníkem. Host tím profituje ze spojení lanovky, gastronomie, noční život a hotelnictví. Od nekomplikované rezervace ubytování v call-centru nebo online, přes zážitky na sněhu na jednom z pěti vrcholů, zajímavou nabídkou po lyžování v typické horské chatě, kulinárskými zážitky díky místním specialitám po poslední drink na baru: vše jako na dlani.

 

Včetně skipasu

Mountain hotels mají pro každého hosta odpovídající nabídku podle jeho rozpočtu a požadavků, jestli dorazí s přáteli, rodinou nebo sám. Díky různým kategoriím se nachází nabídka pro všechny s ohledem na jeho peněženku. I cena za prodloužený víkend nebo celý týden jsou v Alpách jedinečné. A to nejlepší na tom je, že součástí všech nabídek je skipas. Tak jdete ráno z pokoje rovnou na sjezdovku.

 

Free WLAN

Zdarma můžete surfovat při lyžování kolem asi 20 míst v restauracích a gastronomických zařízeních v oblasti Parsenn a Jakobshorn zdarma. Využití WLAN je jednoduché a nekomplikované. S bezplatným připojením WLAN lanovek Davos Klosters mohou milovníci lyžování a snowboardingu zdarma zkontrolovat emaily, zprávy a poslat aktuální fotografie rodiny a přátel domů nebo se informovat o lyžařské oblasti.


Jízdenky online

Nyní můžete rychleji na vrchol! I v zimě 14/15 si můžete zakoupit jízdenku na lanovku v pohodlí domova nebo hotelového baru. Využijte při tom slevy na denní jízdenky! Zadejte www.davos.ch/skipass, nabijte si čipovou kartu a užívejte si sníh.

 

 


 

RODINNÝ BALÍČEK NA 5 NOCÍ ZA 28.500,- KČ

2 dospělí
2 děti do 17ti let
5 nocí včetně snídaní
5denní skipas (příjezdy v neděli)
Více informací na www.mountainhotels.ch/familien

 

Přejeme Vám zasněženou zimní sezónu a těšíme se na Vaši návštěvu v horách Davos Klosters.