Čtyři nejrychlejší sjezdovky v Alpách

Sjezdovka č. 14Zell am See – rakouské Alpy

Je to nádherný pocit sjíždět tento černý svah jako první hned ráno, kdy je ještě čerstvě upravený. Spousta místních naskočí do kabinky TrassXpress, kterou se dostanou na svah a dají si tři jízdy dříve, než půjdou servírovat snídani hostům, kteří vstávají později. Sjezdovka je označená jako černá, avšak dle francouzského značení je červená.

 

 

 

Combe de la SaulireCourchevel – francouzské Alpy

Tři kilometry dlouhá červená sjezdovka je nejkrásnější hned po ránu na čerstvém manšestru, než se svah rozjezdí. Můžete si tak užít skvělé zážitky z lyžování ve vysoké rychlosti. Sjezdovka je krásná a široká, takže můžete zatočit, kdekoliv chcete. Pokud bude jasno, tak se můžete rozhlédnout dokola na krásná panoramata.

 

 

 

Saslong Val Gardena – italské Alpy

Saslong je sjezdovka ve středisku Val Gardena, kde se konají závody světového poháru ve sjezdu. Během sezóny se udržuje ve skvělém stavu pro závody, protože zde trénuje italský tým, avšak přesto je přístupná pro veřejnost. Dlouhá černá sjezdovka začíná v nadmořské výšce 2254 m a končí v 1428 m. Sjezdovka je dobře udržovaná a velmi oblíbená, takže si zde můžete užít nádherné lyžování ve fantastické rychlosti.

 

 

 

Jerusalem St Martin de Belleville – francouzské Alpy

Sjezdovka Jerusalem začíná na hřebeni Méribel a jedná se o velmi oblíbenou dlouhou červenou sjezdovku, která pokračuje v modrou sjezdovku od horní stanice dvojsedačky St Martin. Protože patří mezi ty méně navštěvované, je možné zde jet opravdu velkou rychlostí.

 

 

 

Zdroj: www.telegraph.co.uk