Co vás čeká nového v alpských střediscích?

Rakouské Alpy

Rakouské vlekařské společnosti byly pravděpodobně v létě nejvíce vytížené.

Největší změnu zaznamenala stavba "Tirols", která začala ihned, jak roztál sníh. Jedno z nejznámějších a nejnavštětovanějších středisek rakouska - Saalbach-Hintergemm nyní spojilo své síly se sousedským Fieberbrunnem a společně vytvořlo nový obrovský lyžařský areál. Projekt stál 20 milionů Eur a propojil dvě střediska vysokorychlostní gondolou pro 10 osob, která přepraví až 2600 lidí každou hodinu.

 

 

Francouzské Alpy

 

I ve Francii bylo rušné léto, největšími změnami prošla oblast Paradiski, která to tuto zimu roztočí ve středicích Les Arcs i La Plagne. Nová velmi výkonná 10místná gondola propojí Plagne Montalbert (1350m) a Le Fornelet (1970m).

Gondola Montalbert bude dlouhá 2150 m a nahradí dvě dvousedačkové lanovky, které byly přes léto odstraněny. Výrazně se tak zlepší přístup k těm nejlepším sjezdovkám za špatného počasí a cesta z Montalbert do hlavního lyžařského areálu La Plagne se tím zjednodušší.

 

 

Italské Alpy

V Itálii bylo relativně klidné léto, vzniklo pouze pár nových vleků. Nicméně několik menších lyžařských oblastí z Dolomiti Superski bylo renovováno.

 

Švýcarské Alpy

Ve srovnání s Rakouskem se ve Švýcarsku tolik změn neudálo, ale najde se i pár vyjímek.

V propojené lyžařské oblasti Adelboden-Lenk probíhaly po loňské konstrukci Stand-Xpress další práce. Během léta bylo investováno přes 10.400.000 CHF na zlepšení umělého zasněžování celé oblasti a na vysokorychlostní čtyřsedačkovou lanovku Höchstbahn a byly tak odstraněny dva staré a pomalé vleky.

Do střediska Flims/Laax se od roku 2011 investovalo více než 50 milionů CHF a závěrečné práce by měly probíhat právě v roce 2015. Nová desetimístná gondola propojí Alp Sogn Martina s La Siala ve výšce 2810 m.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk