Co nového se děje v Alpách?

Zima se blíží mílovými kroky a v příštích dnech startují další lyžařska střediska novou sezónu. Noci jsou chladné a tak v mnoha střediscích se již aktivně zasněžuje.

Všechny začátky zimní sezóny v Alpách naleznete ZDE

Rakouské Alpy: Serfaus-Fiss-Ladis: zimní start se svátkem sněhu a Ski Challenge

Snowfestival u příležitosti začátku zimní sezóny v Serfaus-Fiss-Ladis startuje 7.12.2012 se Sekt welkome drink ve všech horských restauracích lyžařského střediska. V rámci tohoto lyžařského svátku Vás Serfaus zve od 16:00 hodin na Opening-Party u dolní stanice lanovky Komperdell. Odtud můžete přímo navázat na společenskou akci ve Fiss-Ladis, kde se od 18:00 koná Berg-Gala v panorama restaurantu Berg-Diamant ve výšce 2400m nad mořem.

8.12.2012 je v celém regionu věnován tématu „Fun & Action“. Díky tomu si můžete v Serfaus zdarma otestovat Funsport hračky, snowbike, skifox nebo Skooter. Současně jste pozvání k velkému „Flieger-Tag“ (leteckému dni) ve Fiss-Ladis. Celý den máte Fisser-Flieger a Skywingy k dispozici. Mimoto se stará Flieger Party o zábavu.

9.12 2012 – třetí den „Snowfestivals“ bude připraveno něco pro ty odvážnější. Ve snowparku Fiss-Ladis bude vybudován Bag-Jump. Na této skočce uvidíte obzvláště težké skoky a senzační kousky s lehkým a měkkým přistáním.

Už podruhé zve lyžařské středisko Serfaus-Fiss-Ladis ke SKI CHALLENGE na perfektně upravené sjezdovky otestovat si Vaše nervy a srdce.

Od 7.12. do 21.12. zde můžete vyhrát atraktivní ceny. Jde o to, absolvovat co možná nejvíce výškových metrů v lyžařském středisku. Můžete také vítězit, aniž byste se škrábali na vrchoky hor a sbírali výšku. Aby jste se mohli zůčastnit Ski Challenge je nutné si koupit Skipass minimálně na 3 dny, přihlásit se na stránkách www.serfaus-fiss-ladis.at jako účastník a naskočit do nekonečné lyžařské zábavy regionu. Ujeté výškové metry budou zaznamenávány na stanicích lanovek a ostatních k tomu určených Checkpointech a vedeny v tabulce. Kdo bude 21.12. o půlnoci uveden úplně na vrcholu tabulky Challenge-Charts, obdrží skipass na celou zimní sezonu.

Více informací: www.serfaus-fiss-ladis.at

 

Švýcarské Alpy - Ledovec Aletsch – ze dveří přímo na sjezdovku

Kříšťálově čistý vzduch, křupající sníh, slunečné počasí a dechberoucí rozhled na nejkrásnější čtyřtisícovky ve Wallis – Vítejte na Riederalp, Bettmeralp, Fiesch-Eggishorn.Aletsch zahajuje zimní sezónu – 8.12.2012. Sedačkové lanovky jsou snadno dostupné z vesniček Mörel, Betten nebo Fiesch. Ledovec Aletsch je uprostřed švýcarských alp zanesený na seznamu UNESCO.

Můžete si být jisti že vaše problémy a starosti všedního dne zůstanou dole v údolí. Vysoko nad údolím Rhonetal ve výšce mezi 1925 a 2222 m nad mořem se nachází opravdová zima. Od prosince do konce dubna zde naleznou všichni milovníci zimních sportů vše co hledají. Riederalp, Betmeraalp a Fiescheralp jsou vzájemně propojeny 104 km sjezdovek spolu se snowparky, halfpipes skoky a možnosti freeride. Velkou výhodou je, že v Aletsch jdete přímo z domovních dveří na sjezdovku.
Na ledovci Aletsch si každý příjde na své. Od čtyř hvězdičkových po jednoduché ubytování a apartmány.

Více informací: www.aletscharena.ch
 

Italské Alpy - Sulden am Ortler od 1.11.2012 v provozu

Nejmodernější lanovky bez čekání v rájí plného sněhu, slunce, zábavy a přátel. Díky jistotě sněhu, rozmanitosti a úpravy sjezdovek je toto středisko těžko překonatelné. Díky umístění na impozantním ledovci udělá z Vaší dovolené nezapomenutelný zážitek. Díky výšce od 1900 do 3250m nad mořem garantuje Sulden jistotu sněhu od října do začátku května.

Italské Alpy - 16.11.2012 odstartuje
sezóna v Cortina d’Ampezzo

16. listopadu začíná oficiálně zimní sezóna v italském regionu Cortina d´Ampezzo v lyžařském středisku Faloria. Hlavně sportovní fanoušci zimních sportů si přijdou s Cortině na své spolu s každoročně pořádanými sportovními akcemi jako Tour de Ski 3. - 4. ledna, MS ve sjezdovém lyžování žen 19. - 20. ledna, ME ve snowboardovém boardcrossu 23. prosince 2012 a Punta Nera Freeride-Challenge v dubnu.

Lyžaře a snowboardisty čekají i tuto zimu perfektní podmínky ve třech lyžařských střediscích Falora-Cristallo, Tofane, lagazuoi-Cinque Torri. 62 sjezdovek, které jsou dlouhé 115 km  a výškové rozdíly až 1715 m. Všechny tyto aspekty nenechají žádného lyžaře v klidu. Vyjímečnou atrakci představuje Panorama-sjezdovka Vitelli, tkz. Slow – ski.

Uprostřed přírody byla připravena Relax-Area s fascinujícím výhledem na Cristallo stejně jako na Misurina jezero se známými třemi horami Drei Zinnen. Zde neplatí sjet svah co nejrychleji, ale vychutnat si ho a nasát veškeré dojmy a zážitky které nám okolní příroda nabízí.

Obdivovat místa první světové války na lyžích? I to je možné na tour první světové války, přes symbolickou frontu Col di Lana, která nabízí uplně nové pohledy. Stejně tak je vzrušující olympijská tour na sjezdovkách olympijských her z roku 1956 a samozřejmě legendární Sella Ronda.

Více na : www.cortina.dolomiti.org