Co nového nabízí Alpy pro sezónu 2016/2017

Tyto novinky čekají na milovníky lyžování v nadcházející sezóně:

Rovněž pro zimu 2016/2017 investovala řada regionů, nejvíce do nejmodernějších lanovek. A došlo i propojení některých středisek.

Ohromné středisko Arlberg: 87 lanovek a 305 km označených tratí – s tímto rekordem zahájí region Arlberg tuto zimu. St. Anton am Arlberg, Lech-Zürs a Warth-Schröcken jsou propojené lanovkami a tím tvoří největší propojené středisko lyžování rakouských Alp. Cílem je provést minimálně 120 jízd autobusem mezi Zürs, Stuben a údolní stanicí Alpe Rauz. Okruh „Run of Fame“ zahrnuje 65 km sjezdovek a 18 000 výškových metrů.

 

Nový lyžařský spolek v jižním Tyrolsku: I v italských Alpách se nachází spolek, který lze projezdit na jeden skipas. Střediska Schöneben, Haider Alm, Watles, Sulden am Ortler a Trafoi am Ortler se spojili do lyžařské arény Vinschgau. Skipas nabízí 39 lanovek a 133 km sjezdovek. Výhodou je, že v době, kdy bude málo sněhu, platí skipas až na ledovec Sulden do výšky 3000 m.

 

Nová lanovka na ledovec Stubai v Tyrolsku: S moderní 3S lanovkou Eisgratbahn se od října zdvojnásobila kapacita na 3000 osob za hodinu, doba jízdy se zkrátila na 11 minut. Gondoly nabízí místo pro 32 milovníků lyžování. Trasa nové lanovky vede paralelně se starou Eisgratbahn až k horní stanici v nadmořské výšce 2900 m.

Nejvyšší sedačková lanovka v Salzbursku: Na ledovci Kitzsteinhorn ve středisku Kaprun vede tuto zimu nová lanovka Schmiedingerbahn z výšky 2530 do 2775 metrů. Nahrazuje lanovku Schmiedingergletscher-Schlepplifte z roku 1969. Jedná se o nejvýše položenou sedačkovou lanovku v regionu.

 

Nová lanovka Silvrettabahn ve středisku Montafon: Nová lanovka Silvretta v oblasti Silvretta Montafon v regionu Vorarlberg přináší milovníkům lyžování přístup až na horní stanici Sonnenbahn-Bergstation bez přestupu. Osmisedačkovou lanovkou se zvýšila kapacita více než dvakrát na 3200 osob za hodinu. Nová lanovka nahrazuje Garfrescha lanovku II, která doposud převezla maximálně 1440 osob. Trasa původní lanovky bude zalesněna.

 

 

Kabinková lanovka v Ötztal: Z údolní stanice tyrolského střediska Sölden převeze nová kabinková lanovka 4500 milovníků lyžování za hodinu na vrchol Giggijoch. Kabinky nabízí místo pro deset osob nabízí zdarma připojení WLAN a bezbariérový přístup.

Nová lanovka v Kleinwalsertal: Trojstředisko Walmedingerhorn/Ifen/Heuberg nabízí novou lanovku směr Hoher Ifen. Šestisedačková lanovka nahradila starý vlek.

Šestisedačková lanovka na Corvatsch: Corvatsch ve středisku Engadin ve švýcarských Alpách otvírá pro tuto zimu novou šestisedačkovou lanovku. Až 2400 osob za hodinu převeze na sjezdovku Curtinella ve výšce 2500 metrů – tímto se zdvojnásobila kapacita staré sedačkové lanovky, která stála na původním místě. Kromě toho byla přesunuta údolní stanice ještě trochu níže. První jízda se bude konat 19. listopadu.

 

Středisko v u Klosters ve švýcarském kantonu Graubünden má novou šestisedačkovou lanovku. Cesta na stanici Schaffürggli trvá sedm minut. Kabinky jsou vhodné pro děti a zdravotně postižené a nabízí pasažérům mimo jiné vyhřívání sedadel.

                                                  

 

Nová lanovka Flimjochbahn a Drahtseilrutsche ve středisku Ischgl v Tyrolsku: Jízda z Idalp na Flimjoch v nadmořské výšce 2751 bude letos zajištěná novou lanovkou. Osmisedačková lanovka převeze až 3200 hostů za hodinu a nahrazuje starou čtyřsedačku.

Nemusí se ale vždy jednat o novinku pro lyžování: Novou lanovou skluzavkou mohou dva odvážlivci vedle sebe sjet do údolí až 84 km/h. Dva kilometry dlouhá a místy až 50 metrů vysoká dráha je Skyfly Ischgl. Vede od střední stanice Silvrettabahn v nadmořské výšce 1683 m k terase lanovky 3-S Partadtschgratbahn ve výšce 1376 m. Lanová skluzavka je přístupná i pro nelyžaře. Otvírá se 26. listopadu.

Zdroj: www.sueddeutsche.de