Cestovní pojištění - nutná výbava na cesty

Během posledních let počet českých turistů, kteří rádi tráví zimní dovolenou na horách v zahraničí, výrazně vzrostl. Doby, kdy bylo před vycestováním třeba řešit spousty povolení, jsou dávno pryč. Dnes již stačí pouze sbalit potřebné věci a odjet pryč. Ovšem jeden doklad je přeci jen dobré mít u sebe.

Tím je cestovní pojištění, které je stejně důležité jako občanský průkaz nebo kartička zdravotního pojištění. Cestovní pojištění vám může v případě nenadálých událostí ušetřit vysoké výdaje, které byste možná spláceli až do konce života. Příkladem, kdy se uzavřené cestovní pojištění opravdu vyplatilo, může být případ českého snowboardisty, který na jedné z alpských sjezdovek srazil lyžaře. Lyžař utrpěl poranění páteře a sám viník si zpřetrhal vazy v koleni. Skutečné náklady na ošetření obou turistů včetně převozu snowboardisty do České republiky se vyšplhaly na více než milion korun a navíc se poškozený lyžař soudil o další odškodnění ve formě bolestného a ušlé mzdy.

 

Předtím, než si klient sjedná cestovní pojištění, měl by si položit otázku, co vše by mělo pojištění pokrývat. Není důležitá pouze cena, ale právě rozsah pojištění a limity. Můžete být vynikajícími lyžaři, náhoda vás přesto může překvapit kdykoliv a kdekoliv. Kromě toho je zapotřebí znát výluky, na které se pojistka nevztahuje, mezi které patří například poškození zdraví či věci po požití alkoholu a omamných návykových látek.

 

Pokud jste nadšenci do zimních sportů, jistě oceníte cestovní pojištění společnosti ERGO, které má již v základním balíčku zahrnuté lyžování a snowboarding na vyznačených sjezdovkách a navíc umožňuje připojistit si rizikové a extrémní sporty.
Kromě možnosti připojištění rizikových a extrémních sportů je možné do balíčku připojištění zahrnout také pojištění odpovědnosti, zavazadel a úrazu. Zavazadla nejsou pouze kufry a sportovní tašky s oblečením, patří sem i lyže, které jsou tak chráněny proti poškození přepravcem, i odcizení po překonání překážky. Lyže se často neukládají na pokoj, ale do lyžáren, kde poškození zámku a odcizení lyží nemusí být nijak složité. Jindy se může stát, že si ve spěchu vezmete lyže, shodíte několik dalších a škoda je na světě.

 

Pojišťovna ERGO myslí také na nejhorší scénáře, kdy by byl nutný převoz zemřelého zpět do České republiky, což bývá poměrně nákladná škoda, navíc spojená s nepříjemným zařizováním pro pozůstalé. Proto ERGO již v základu nabízí i pojištění repatriace tělesných ostatků bez limitu plnění.

Cestovní pojištění se rozhodně vyplatí a v případě škodné události ochrání Váš rodinný rozpočet.