Cena Green Luxury Award pro Gradonna ****S Mountain Resort

V rámci veletrhu ITB v Berlíně byla de 6. 3. 2014 poprvé udělena cena Green Luxury Award – pro luxusní hotely se zvláštní pozorností na životní prostředí a udržitelnost. Mezi sedmi hrdými držiteli této ceny je Gradonna ****S Mountain Resort Chalets & Hotel.

Celkem bylo v sedmi kategoriích nominováno 115 luxusních hotelů z celého světa. Téměř 2300 čtenářů časopisu Travel&Lifestyle Magazin hlasovalo online a na veletrhu Wiener Ferien Messe.

V hodnocení byly bráno v úvahu i hodnocení odborné poroty, které předsedal Helmut J. Maurerbauer, vydavatel časopisu Travel & Lifestyle Magazin.

 

Ten předával na ITB poprvé cenu Green Luxury Award: Gradonna ****S Mountain Resort Chalets & Hotel ve středisku Kals am Großglockner bylo poprvé vítězem v kategorii Volnočasový hotel & středisko v Rakousku. Čtyřhvězdičkový hotel – podle Geo Saison jeden ze 100 nejlepších hotelů Evropy – a 41 chat se nachází v horské obci bez aut položené u brány do národního parku Hohe Tauer v nadmořské výšce 1350 m n.m.

 

 

Udržitelnost a regionalita jsou styčnými pilíři filozofie podnikání. Budovy s velkými prosklenými průčelími jsou pokryty dřevěnými šindeli. Uvnitř vdechují jedinečnou atmosféru přírodní materiály jako borovice, smrk, plátno, vlněné sukno a kalský mramor.

3000 m2 velká část Gradonna ****S Mountain Spa obdržela od průvodce Relax Guide 2013 dvě lilie/15 bodů. Mají zde vlastní vodní zdroj a vlastní vodní pilu. 700 m2 velký rybník ke koupání je solárně vyhřívaný. Na elektrické nabíjecí stanici se mohou nabíjet elektromobily a elektrická kola zdarma.

Hosté, kteří dorazí vlakem, který šetří přírodu od CO2, budou zdarma vyzvednuti z nádraží v Lienzu vozidlem Volvo XC60 Hybrid.

www.gradonna.at
www.greenluxuryaward.com