Aktuální sněhové podmínky v Alpách 25.2.13

Rakouské Alpy

V Rakousku je krásné slunečné počasí, takže viditelnost je výborná. V neděli napadnul čerstvý sníh ve střediscích Igls (80/160 cm), Kaunertal (134/261 cm) a Kitzbühel (75/165 cm).

Nízké teploty udržují na sjezdovkách kvalitní sněhové podmínky. Rušnější víkend ani slunečné počasí kvalitu neohrozilo. Čerstvý sníh i mimo sjezdovky na Vás čeká ve středisku Obergurgl (115/260 cm).

Přes týden očekáváme proměnlivé počasí. Ve vyšších polohách by mělo ke konci týdne sněžit.

 

Francouzské Alpy

Sněhové podmínky jsou ve francouzských Alpách velmi dobré a to hlavně díky nízkým teplotám. Minulý týden panovalo slunečné počasí, ale o víkendu v těch nejoblíbenějších středisících napadnul sníh - např. v Meribelu (150/206 cm) připadlo až 20 cm.

Tento týden očekáváme novou sněhovou nadílku i v níže položených oblastech.

Kvalitní upravené sjezdovky a mnoho vleků na Vás čeká v Portes du Soleil.

V první části týdne bude ve Francii spíše zatažené počasí, takže očekáváme i nový sníh. Sluníčko a vyšší teploty na sebe nechají čekat až do víkendu.

 

Švýcarské Alpy

Perfektní viditelnost a kvalitní sníh si užívají lyžaři a snowboardisti na celém území švýcarských Alp.

Fantastický sníh, slunečné počasí a mnoho vleků v provozu nabízí Grindelwald (95/222 cm).

Ve středisku St. Moritz (30/163 cm) bylo hodně zataženo, útěchou však byl čerstvý sníh.

Během týdne čekejte spíše zataženou oblohu, o víkendu se však můžete těšit na slunečné počasí.

 

Italské Alpy

Spoustu nového sněhu napadlo v pondělí zejména v Dolomitech. 30 cm spadlo ve středisku Arabba (125/231 cm), což výrazně zlepšilo podmínky na sjezdovkách.

Více na západě napadla nová sněhová nadílka ve středisku Sauze d´Oulx (60/120 cm) už v sobotu. Celý lyžařský areál Milky Way je v provozu a nabízí kvalitní podmínky.

 

Německé Alpy

Poprašek sněhu napadnul v německém středisku Berchtesgaden (40/50 cm). Sice tam není tolik sněhu jako v jiných střediscích, ale nemělo by Vás to odradit, podmínky tam jsou dobré.

V Německu je dost chladno, což znamená, že se sníh drží ve velmi dobrém stavu. Dobře si můžete zalyžovat například ve středisku Garmisch (50/330 cm).

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk