Sněhové zpravodajství 7.11.2016

Rakouské Alpy

Rakouské Alpy se v pondělí 7.11. probudily do bílého rána. Skvělé lyžování nabízí všechna střediska, která jsou momentálně v provozu.

Kaprun (30/120cm) a Kaunertal (60/92cm) obdržela dle sněhového zpravodajství 40 cm nového sněhu, v provozu je 12 z 19, respektive 6 z 16 lanovek. Hintertux (0/105cm) naměřil úžasných 60 cm za posledních 24 hod a nabízí 37 km upravených sjezdovek. 20 cm čerstvého sněhu připadlo v Neustift/Stubai (10/80cm). Dnes zde bylo opět oblačno a sněžilo, takže se podmínky budou dále zlepšovat.

Dle sněhového zpravodajství pro tento týden bude po zbytek týdne nadále sněžit. Teploty se budou pohybovat pod nulou, Středisko Solden (10/115cm) bude mít -9oC, do pátku zde připadne až 70 cm.

 

Francouzské Alpy

Francouzské Alpy hlásí v pondělí 7.11. velké množství čerstvého sněhu. Webkamery ukazují, že mnoho středisek má čerstvý sníh i v nižších polohách až na úrovní středisek, skvělý začátek listopadu. Tignes (10/100cm) je v provozu s přírůstkem 40 cm čerstvého sněhu, takže podmínky pro lyžování na ledovci Grande Motte jsou skvělé.

Dle sněhového zpravodajství bude od úterý opět sněžit, takže sněhová vrstva opět vzroste.

 

Švýcarské Alpy

Milovníci lyžování a snowboardingu si užívali čerstvý sníh z víkendu ve švýcarských Alpách.

Ve střední a severní části švýcarských Alp získao středisko Engelberg (5/35cm) dle sněhového zpravodajství z noci na pondělí 15 cm čerstvého sněhu. Podmínky pro lyžování jsou omezené a  sněžení je zhoršilo. Viditelnost byla také horší.

V oblasti Berner Oberland nabízí středisko Gstaad (5*325cm) skvělé podmínky pro lyžování. Přibylo zde dost sněhu, zvláště na ledovci Glacier 3000 u Les Diablerets (0/325cm), které bylo stále obklopené hustou mlhou. Bylo chladno a viditelnost byla omezená kvůli mlze.

Jižněji v oblasti Pontresina (18/48cm) má dle sněhového zpravodajství 15 cm čerstvého sněhu. V provozu je pouze pár svahů, avšak kvalita sněhu odpovídá začátku sezóny.
Střediska v oblasti Vallais Zermatt (0/90cm) a Saas Fee (2/130cm) nemají tolik čerstvého sněhu jako ostatní. Na druhou stranu na jihozápadě svítilo sluníčko, takže zde byla zkombinovaná dobrá viditelnost a dobré podmínky pro lyžování.

 

Italské Alpy

Dle sněhového zpravodajství připravily uplynulé dny italským Alpám excelentní podmínky pro lyžování ve střediscích Val Senales (10/85cm) a Cervinia (125cm). Obloha byla převážně zatažená. Předpověď hlásí pro nadcházející dny sněžení v obou střediscích, což je skvělá zpráva pro tuto roční dobu.

Mnoho středisek italských Alp obdrželo čerstvý sníh od vrcholu až dolů do středisek, většina připravuje otevření sezóny na začátek prosince.

 

Německé Alpy

V současnosti německé Alpy nenabízí žádné lyžování, ledovec Zugspitze nad střediskem Garmisch plánuje otevřít sezónu na začátek listopadu.

 

Zdroj: www.skiclub.co.uk